Młode Talenty Akrobatyki Sportowej

Kolejna duża impreza sportowa zawita do Wałbrzycha. Już od najbliższego piątku Aqua Zdrój będzie areną zmagań młodych akrobatów podczas MANDO Spotkań Akrobatycznych Wałbrzych 2021

To nie będą pierwsze zawody w akrobatyce sportowej w naszym mieście, ale po raz pierwszy impreza zostanie zorganizowana na tak dużą skalę.
 
- Zawodników jest tak dużo, że nikt się tego nie spodziewał. Dla pokazania skali tych zawodów powiem, że w ubiegłym roku wydarzenie tej samej rangi w Łańcucie przyciągnęło 208 zawodników i to był szał. My zakładaliśmy, że sala i miasto przyciąganą około 300 i to będzie super. Zgłosiło się prawie 500 a po weryfikacji do zawodów dopuszczonych będzie 427. Na ten moment są to największe zawody w akrobatyce sportowej w Polsce a dodam, że nie będzie najstarszych kategorii wiekowych, bo naszym celem jest zapraszać młodszych zawodników - mówi Tomasz Poros, współorganizator zawodów, wiceprezes Szkoły Akrobatyki Sportowej "Dziewiątka".
 
 
Z powodu dużej frekwencji zawody rozłożono na trzy dni. W najbliższy piątek 22.10 od godziny 8:00 ruszają treningi, które są otwarte dla publiczności. O godzinie 17:00 startują eliminacje, które odbywać się będą także przez całą sobotę. Na niedzielę zaplanowano finał. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Do rywalizacji przystąpią zawodnicy i zawodniczki z 32 klubów z całej Polski w wieku od 11 do 16 lat.
 
- Będą zespoły z Rzeszowa, Warszawy, ze Śląska, który mocno wyznacza trendy w tej dyscyplinie. Chcemy się pokazać z dobrej strony, nie tylko organizacyjnie, ale też sportowo. Jesteśmy podekscytowani tym wydarzeniem, bo promujemy nasz region i nasz klub w całej Polsce - mówi Tomasz Wepa, współorganizator zawodów, prezes Szkoły Akrobatyki Sportowej "Dziewiątka".
 
 
Wałbrzych reprezentować będzie sześć zawodniczek ze Szkoły Akrobatyki Sportowej "Dziewiątka". Mistrzostwom patronuje firma Mando, która w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia fabryki w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno