Menu

Policja skontroluje ciężarówki i autobusy

Już jutro (24 października) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzą na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego działania „Truck & Bus”. Akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie autobusów i samochodów ciężarowych.

Policja skontroluje ciężarówki i autobusy
Funkcjonariusze sprawdzą także, czy przewoźnicy oraz sami kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób oraz przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce.
 
Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, m. in. skontrolują czas pracy kierowców, sposób przewożenia ładunków oraz stan techniczny pojazdów. Chodzi m.in. o oświetlenie zewnętrzne, układ hamulcowy, ogumienie, właściwe oznaczenie i zastosowanie wyjść awaryjnych w autobusach, dodatkowe wyposażenie, które powinno znajdować się w pojazdach, stan szyb, sprawność wycieraczek, a także czy w pojazdach nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych.
 
 
opr. plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Gość (24 października 2021 8:17)
O co chodzi.. a chodzi o to, ze komendanci miejscy policji w Wałbrzychu to zdeklarowani pisowcy, i kontrola, nota bene pierwsza od kilku lat, to ciąg dalszy eliminacji P. Szełemeja. MZA to syn urzedu. A może tak kontrola taboru policyjnego... Połowa jest bez dowodów rejestracyjnych. Wstyd Lewandowski.
Ktoś (23 października 2021 21:41)
Kontrola czasu pracy kierowcy autobusu miejskiego, e jaki sposób, na podstawie jakiego dokumentu????
Goldmann (23 października 2021 18:56)
,,,nie ma to ,,,,JAK PEŁNA ,, KONSPIRACJA,,,,,,
Anonim (23 października 2021 17:27)
Taka kontrola w niedzielę??! Proponuję w tygodniu i zapraszam do Głuszycy, Grzmiącej i Rybnicy Leśnej gdzie samochody ciężarowe na Angielskich numerach wyprawiają cuda!!!
Felek (23 października 2021 16:18)
Cytuję użytkownika: Roman
No to ulice puste.Dobrze zorganizowana akcja taka niezapowiedziana no kto by się spodziewał.Dziękuje za info a miałem jechać z węglem na wioski.Siedzę w domu.
Informacja z pierwszej ręki.Kto mądry nie wyjedzie gruchotem.BRAWO WY.!!!
as (23 października 2021 15:53)
ta... ciężarówki w niedzielę buhrehe
Roman (23 października 2021 15:50)
No to ulice puste.Dobrze zorganizowana akcja taka niezapowiedziana no kto by się spodziewał.Dziękuje za info a miałem jechać z węglem na wioski.Siedzę w domu.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   policja  |   kontrola  |   autobusy  |   ciężarówki  |   transport  |   pasażerowie  |  

Groził tasakiem na Placu Grunwaldzkim. Teraz trafił do aresztu

Pijany radny spowodował kolizję - miał 3 promile

Sklepowi złodzieje w rękach policji. Jeden z zatrzymanych ma 15-lat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij