Menu

Spotkanie autorskie z Anną K. Maciejowską

Z okazji premiery książki "Bezimienny chłopiec" klub A'Propos zaprasza na spotkanie z autorką Anną K. Maciejowską i ilustratorką Małgorzatą Korczak "Mauko".

Spotkanie autorskie z Anną K. Maciejowską
Anna K. Maciejowska:
Wrocławska pisarka i reżyserka, pasjonatka gór i wspinaczki. Debiutowała literacko przygodową książką dla dzieci pt. „Mia Ziemianka". W trzy lata po jej premierze wydaje „bezimiennego chłopca". Absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, zawodowo związana z branżą filmowo - telewizyjną. Miłośniczka reportaży Tiziano Terzaniego i filmów Hayao Miyazakiego.
 
MAUKO:
Małgorzata Korczak, absolwentka projektowania graficznego na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Odkąd pamięta bazgroliła i rysowała sytuacje, motywy, literki, a dziś projektuje logo, wydawnictwa muzyczne i jak w wypadku "bezimiennego chłopca" - ilustruje. Lubuje się także w rękodziele: suchorycie, kaligrafii i wielkoformatowych rysunkach. Ta zakochana w Japonii powsinoga osiągnęła pierwszy przed mistrzowski poziom Dan z japońskiej kaligrafii Shodō 書道.
 
O książce:
- Autorka podarowała nam wielowymiarową przypowieść, pełną symboli i ukrytych
znaczeń, której najważniejszym przesłaniem jest poszukiwanie drogi do szczęścia,
do wolności, do siebie - Marta Dzido, pisarka, laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej za powieść Frajda
 
 
- Wszystko to, co pomiędzy słowami, dopowiada emocjonalna sztuka Mauko.
Po każdym rozdziale, dzięki rysunkom robi się przestrzeń na małe westchnienie, a może nawet satori - Natalia Przybysz - piosenkarka, autorka tekstów.
 
Spotkanie odbędzie się w niedzielę 24.10 o godzinie 17:00 w Klubie A'Propos. Towarzyszyć mu będzie wystawa oryginalnych prac, które stanowią ilustracje tego wydawnictwa.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   premiera  |   książka  |   bezimienny chłopiec  |   anna k maciejowska  |   małgorzata korczak  |   apropos  |  

Powstanie monografia Wałbrzycha ?

Danuta Marosz w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

Jest już pierwszy, profesjonalny teledysk zespołu Paranoja

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij