Spotkanie autorskie z Anną K. Maciejowską

Z okazji premiery książki "Bezimienny chłopiec" klub A'Propos zaprasza na spotkanie z autorką Anną K. Maciejowską i ilustratorką Małgorzatą Korczak "Mauko".

Anna K. Maciejowska:
Wrocławska pisarka i reżyserka, pasjonatka gór i wspinaczki. Debiutowała literacko przygodową książką dla dzieci pt. „Mia Ziemianka". W trzy lata po jej premierze wydaje „bezimiennego chłopca". Absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, zawodowo związana z branżą filmowo - telewizyjną. Miłośniczka reportaży Tiziano Terzaniego i filmów Hayao Miyazakiego.
 
MAUKO:
Małgorzata Korczak, absolwentka projektowania graficznego na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Odkąd pamięta bazgroliła i rysowała sytuacje, motywy, literki, a dziś projektuje logo, wydawnictwa muzyczne i jak w wypadku "bezimiennego chłopca" - ilustruje. Lubuje się także w rękodziele: suchorycie, kaligrafii i wielkoformatowych rysunkach. Ta zakochana w Japonii powsinoga osiągnęła pierwszy przed mistrzowski poziom Dan z japońskiej kaligrafii Shodō 書道.
 
O książce:
- Autorka podarowała nam wielowymiarową przypowieść, pełną symboli i ukrytych
znaczeń, której najważniejszym przesłaniem jest poszukiwanie drogi do szczęścia,
do wolności, do siebie - Marta Dzido, pisarka, laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej za powieść Frajda
 
- Wszystko to, co pomiędzy słowami, dopowiada emocjonalna sztuka Mauko.
Po każdym rozdziale, dzięki rysunkom robi się przestrzeń na małe westchnienie, a może nawet satori - Natalia Przybysz - piosenkarka, autorka tekstów.
 
Spotkanie odbędzie się w niedzielę 24.10 o godzinie 17:00 w Klubie A'Propos. Towarzyszyć mu będzie wystawa oryginalnych prac, które stanowią ilustracje tego wydawnictwa.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno