Menu

Żywa Biblioteka znów w Wałbrzychu

Czy należy się bać osoby z chorobą psychiczną? Czy geje i lesbijki mogą mieć dzieci? Czy feministki nienawidzą mężczyzn? Czym przejawia się współczesny patriotyzm? Jak mieszka się w Polsce osobom z innych kultur? Na te i wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź podczas dziesiątej już edycji wałbrzyskiej Żywej Biblioteki, która odbędzie się 28 i 29 października 2021 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.
Żywa Biblioteka znów w Wałbrzychu
Żywa Biblioteka to międzynarodowy projekt edukacyjny, który umożliwia wszystkim chętnym nieformalny osobisty kontakt z osobami reprezentującymi grupy społeczne obarczone stereotypami oraz zagrożone wykluczeniem i dyskryminacją. Zainicjowany w 2000 r. w Danii obecnie jest realizowany w ponad 80 krajach na całym świecie. Został uznany przez Radę Europy za oficjalną metodę edukacji o prawach człowieka. Główną ideą projektu jest propagowanie wartości takich jak otwartość, szacunek i różnorodność. 
 
 
Żywe Książki to osoby reprezentujące grupy społeczne zagrożone dyskryminacją i wykluczeniem ze względu na m.in. następujące cechy: pochodzenie narodowe i etniczne, kolor skóry, orientację seksualną, tożsamość płciową, religię/wyznanie, niepełnosprawność, trudną przeszłość (uzależnienia, pobyt w więzieniu, bezdomność), wygląd zewnętrzny, światopogląd itp. W trakcie najbliższej edycji Żywej Biblioteki w Wałbrzychu będzie można porozmawiać m.in.  z Autystyczną mamą autystycznych dzieci, Byłą narkomanką, Drag Queen, Feministką, Gejem, Hazardzistą, Hindusem, Mamą geja, Mamą osoby niebinarnej, Osobą niesłyszącą z implantem ślimakowym, Osobą transpłciową, Osobą z chorobą psychiczną, Osobą z doświadczeniem przemocy domowej, Osobą z niepełnosprawnością, Patriotką, Trzeźwym Alkoholikiem oraz Ukrainką. Każdy Czytelnik w rozmowie z Żywą Książką będzie miał okazję skonfrontować swoje wyobrażenia na temat danej grupy społecznej z rzeczywistością. 
 
 
Żywa Biblioteka w Wałbrzychu odbędzie się 28 i 29 października 2021 r. w godz. 10.00 – 18.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałbrzychu przy ul. Kilińskiego 1. 
 
 
Żywa Biblioteka w Wałbrzychu jest realizowana przez Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy ze Stowarzyszeniem Różnorodności Społecznej UP-DATE i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wałbrzychu i odbywa się w ramach inicjatywy „Żywa Biblioteka – nowa perspektywa rozwoju” wspieranej przez Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundację dla Polski..
 
Żywa Biblioteka/Human Library Wałbrzych odbywa się pod patronatem Human Library Organization oraz Sieci Żywa Biblioteka Polska.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Księgowy (25 października 2021 9:01)
Cytuję użytkownika: Realista
Już odpowiadam na tytułowe pytania:Bać się psycholi? TAK.Czy pedały i lesby mogą mieć dzieci? NIE.Feministki nienawidzą?TAK.Patriotyzm? Nie głosować na PO i Biedronki.Jak mieszka się kolorowym u nas? Na szczęście nadal tak samo jak innym.Nie lepiej. No i po kiego robić jakieś biblioteczne jasełka?
Inspiratorzy wydarzenia to są zwykłe czerwone świry rewolucyjne , a realizatorzy czyli kierownictwo biblioteki to małe, zastraszone ludki.
Mariola (25 października 2021 8:17)
Drodzy Walbrzyszanie właśnie tego typu komentarze pokazują że potrzebujecie przejść lekcje tolerancji,często to właśnie w waszych rodzinach niby normalnych są problemy ,różnego typu, nie plujcie i nie używajcie jadu bo każdy z tych problemów może być waszym problemem albo problemem waszych bliskich.
dolnośląski_zbir (25 października 2021 8:14)
Cytuję użytkownika: Realista
Już odpowiadam na tytułowe pytania:Bać się psycholi? TAK.Czy pedały i lesby mogą mieć dzieci? NIE.Feministki nienawidzą?TAK.Patriotyzm? Nie głosować na PO i Biedronki.Jak mieszka się kolorowym u nas? Na szczęście nadal tak samo jak innym.Nie lepiej. No i po kiego robić jakieś biblioteczne jasełka?
Zamknąłeś temat rzeczowo, dziękuję :)
Fliper (25 października 2021 1:19)
Zakaz pedałowania.
Andrzej (24 października 2021 18:21)
TO PROPAGANDA EUROPEJSKOSCI? MOZE ZAPROSIC PASTORA POPA ZAKONNIKA BO OBECNIE TO JUZ EGZOTYKA DLA MŁODYCH.
Realista (24 października 2021 18:06)
Już odpowiadam na tytułowe pytania:Bać się psycholi? TAK.Czy pedały i lesby mogą mieć dzieci? NIE.Feministki nienawidzą?TAK.Patriotyzm? Nie głosować na PO i Biedronki.Jak mieszka się kolorowym u nas? Na szczęście nadal tak samo jak innym.Nie lepiej. No i po kiego robić jakieś biblioteczne jasełka?
Sandman (24 października 2021 16:26)
A gdzie rozmowa z ufoludkiem lub mamą rekina? Dyskryminacja dosłownie.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   żywa biblioteka  |   mops  |   gej  |   feministka  |   hazardzista  |   hindus  |   narkomanka  |   rasizm  |   dyskryminacja  |  

Porcelana ''Krzysztof'' do wyburzenia ?

Czy piłkarze kadry narodowej przestaną w końcu traktować piłkę jak...

Robert Wróbel bez rutyny

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij