Menu

Młode talenty i teksty Agnieszki Osieckiej

Piosenki współtworzone przez Agnieszkę Osiecką wykonają wałbrzyskie młode talenty i zaproszeni goście podczas koncertu zorganizowanego z okazji 85 rocznicy urodzin poetki.

Młode talenty i teksty Agnieszki Osieckiej
Wałbrzyski Ośrodek Kultury zapoczątkował nową tradycję wspominania znanych polskich artystów, poprzez organizację koncertów z udziałem uczestników konkursów Wałbrzych Ma Talent. Przy poprzednich edycjach śpiewano piosenki Kory Jackowskiej i Zbigniewa Wodeckiego. Tym razem sięgnięto po twórczość Agnieszki Osieckiej, autorki ponad 2000 tekstów, z których do dziś korzytają muzycy.
 
- Zapraszamy do klubu Montownia na terenie Starej Kopalni na koncert Tribute to Agnieszka Osiecka. Piosenki z jej tekstami zaśpiewają uczestnicy konkursu Wałbrzych ma Talent. Wśród nich: Aleksandra Okupna, Julia Kamińska, Nikola Busz, Weronika Wolańska, Katarzyna Kusion, Damian Bylicki, Aleksandra Majak, Katarzyna Serdeczna, Milena Szymula, Sylwia Wójcik, Julia Kuc, Natalia i Roksana Kurek oraz Wojciech Stefanowski - uczestnik programu The Voice of Poland. W sumie zobaczymy czternastu wykonawców w tym duety. Usłyszymy szesnaście utworów a wśród nich "Niech żyje bal", "Polska Madonna", "Okularnicy", "Sing sing", "Wariatka Tańczy", "Nie jesteś sama", czy "Zielono mi" - wymienia Jurand Wójcik z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, koordynator koncertu.
 
 
Motyw główny, czyli teksty autorstwa Agnieszki Osieckiej narzucili z góry organizatorzy koncertu, natomiast uczestnicy mieli wolny wybór, co do samego repertuaru, tak by każdy znalazł sobie piosenkę, która mu przypasuje. Okazuje się, że dla niektórych młodych wykonawców zaskoczeniem było, że znane im teksty nie są autorstwa piosenkarzy, którzy je wysławili.
 
- Przyznam, że na początku nie wiedziałam kto to jest. Jej nazwisko nie było mi znane i dopiero później znalazłam w Internecie, że była autorką tylu tekstów, których nawet nie byłam świadoma, że napisała ona. Na przykład super piosenki Maryli Rodowicz. Ja osobiście wybrałam "Nie jesteś sama" Seweryna Krajewskiego. Jest dla mnie wyjątkowa, bo tekst opowiada o tym, żeby wierzyć w siebie, w ludzi, co z roku na rok zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. Powinniśmy ufać innym ludziom i pomagać sobie nawzajem - mówi Weronika Wolańska, finalistka konkursu Wałbrzych Ma Talent.
 
 
 
Mówiąc o nadchodzącym koncercie dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury już teraz zapowiada kolejne duże muzyczne wydarzenie, jakim będzie zaplanowany na styczeń Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
- Przypominam, że w tym roku zebraliśmy ponad 200 tysięcy złotych. To był absolutny rekord i liczymy, że w przyszłym roku wałbrzyszanie będą równie hojni. Już teraz zgłosiliśmy swoją gotowość do Fundacji WOŚP i czekamy na powołanie wałbrzyskiego sztabu. Namawiamy już teraz do przekazywania fantów na licytację. Finał zaplanowano na 30 stycznia 2022 roku - mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
 
Koncert Tribute to Agnieszka Osiecka odbędzie się w klubie Montownia w Starej Kopalni w sobotę 30 października.
 
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Tsss (25 października 2021 14:46)
Dajcie artykul o przegranej romka na gore strony glownej;)

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   wok  |   kultura  |   koncert  |   agnieszka osiecka  |   wałbrzych ma talent  |  

Epicka muzyka i piękne obrazy

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij