Menu

Jesienne spotkanie z poezją w Głuszycy

Liryczny, nastrojowy, pełen pięknych wspomnień, wzruszających słów i ciepłych dźwięków…- taki był sobotni wieczór  w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy. 

Jesienne spotkanie z poezją w Głuszycy
Zorganizowane po raz kolejny „JESIENNE SPOTKANIE Z POEZJĄ” połączone było z promocją nowej książki „TU jest mój DOM”, zawierającej wybrane utwory Przyjaciół Głuszycy: Romany Więczaszek, Stanisławy Ziobrowskej, Agnieszki Musz oraz nieżyjących już Stanisława Michalika i Marka Juszczaka. 
 
Obecne na spotkaniu Romana Więczaszek, Stanisława Ziobrowska oraz Agnieszka Musz prezentowały swoje utwory poetyckie zawarte w nowej publikacji. Panie dzieliły się także swoimi wspomnieniami związanymi z Głuszycą - miejscem swojego urodzenia i dorastania. Wspominały również swoje spotkania i pełne pasji rozmowy z nieżyjącymi twórcami – śp. Stanisławem Michalikiem i śp. Markiem Juszczakiem. 
 
Oprócz głuszyckich pasjonatów poezji w wieczorku uczestniczyli Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, senator RP oraz Zastępca  Burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański, a także przyjaciele, znajomi oraz członkowie rodzin twórców, których utwory znalazły się w zbiorze „TU jest mój DOM”. Spotkanie poprowadzili Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP oraz Robert Delegiewicz, który deklamował teksty Marka Juszczaka i Stanisława Michalika oraz wspólnie z Wojciechem Jelewskim zadbał o nastrojową oprawę muzyczną wydarzenia.
 
 
 
"Przed Tobą Czytelniku, książka – wspomnienie, ale i życie. Jest to kolejne spotkanie, które ma to do siebie, że może trwać tak długo, ile zechcesz ”- czytamy we wstępie Romany Więczaszek, redagującej zbiór tekstów. Książka ukazała się w 2021 w Brzegu, dzięki środkom własnym autorów, którzy pragną ocalić pióro śp. Stanisława Michalika i śp. Marka Juszczaka. Została wzbogacona grafikami Moniki Szczypiór oraz pocztówką z kolekcji głuszyczanina Grzegorza Czepila. 
 
„TU jest mój DOM”- to nowa publikacja promująca Głuszycę i twórczość osób związanych z Głuszycą, pełna jest nastrojowych tekstów, osobistych wyznań i refleksji wobec otaczającego nas świata. Dostępna jest już dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Polecamy szczególnie na długie, jesienne wieczory…
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

spotkania  |   jesienne  |   gluszyca  |   poezja  |  

Album „Tu jest mój dom” z wierszami Stanisława Michalika

O czym mówią mieszkańcy prezydentowi Wałbrzycha?

Turniej Pływacki w Głuszycy (WYNIKI)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij