Menu

Wałbrzyszanin na podium turnieju World Curling Tour

Znakomity występ w turnieju z cyklu World Curling Tour drużyny MCC Team Stych. Mistrzowie Polski zajęli 2. miejsce w rozgrywanym w łotewskim Tukums WCT Latvian International Challenger.

Wałbrzyszanin na podium turnieju World Curling Tour
World Curling Tour jest to cykl międzynarodowych turniejów, w których startują najlepsze drużyny curlingowe z całego świata. Zawodnicy Team Stych, reprezentujący teraz warszawski klub Media Curling Club, wcześniej już 3 krotnie stawali na podium turniejów z tego cyklu, jako jedyna polska męska drużyna. 
 
Zawody w Tukums były pierwszym turniejem z tego cyklu dla mistrzów Polski w bieżącym sezonie. Po bardzo dobrym początku sezonu i wrześniowym zwycięstwie w turnieju w Pradze, warszawianie jechali na Łotwę z dużymi nadziejami.
Fazę grupową nasi reprezentanci zakończyli z bilansem 5 zwycięstw i 1 porażki co dało im bezpośredni awans do półfinału. Tam spotkali się ponownie z drużyną reprezentującą koreański Seul (skip Lee). Po wyrównanym meczu w fazie grupowej, który Team Stych wygrał 6:4, spotkanie w fazie play-off miało bardziej jednostronny przebieg i zakończyło się zwycięstwem Polaków 7:2.
 
 
W finale Team Stych zmierzył się z drużyną Team Bryce ze Szkocji. Niestety nie udało się zrewanżować ze jedyną porażkę w rundzie grupowej (2:9) i w finale ponownie lepsi okazali się Szkoci, tym razem 8:2. Zarówno finał jak i mecz półfinałowy można obejrzeć na kanale WCT TV w serwisie YouTube.
 
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego występu na Łotwie – mówi kapitan drużyny Konrad Stych. Organizaotrzy zapewnili znakomite warunki do gry i mieliśmy okazję sprawdzić się na tle czołowych drużyn z Łotwy, Litwy, Estonii, Szkocji i Korei. Wynik i nasza gra potwierdzają to, że zmierzamy w dobrym kierunki i coraz śmielej pukamy do ścisłej czołówki europejskiej – podsumowuje Stych.
 
Kolejnym turniejem z cyklu WCT dla drużyny MCC Team Stych będzie bardzo mocno obsadzony Prague Classic, który zostanie rozegrany w dniach 4-7 listopada w Pradze.
 
Bartosz Łobaza pochodzący z Wałbrzycha od wielu lat reprezentuje kluby spoza regionu, ale warto dodać, że jest prezesem powstałego w 2020 Dolnośląskiego Klubu Curlingowego „Dzik” Świdnica. Dzięki rozwojowi klubu na Dolnym Śląsku, może na co dzień trenować w Świdnicy.
 
- Cieszę się, że nareszcie mam możliwości treningowe blisko domu i mogę się jeszcze lepiej przygotować do gry – dodaje Bartosz Łobaza. – bardzo zależy mi, żeby ta fascynująca dyscyplina olimpijska rozwijała się na Dolnym Śląsku. Coraz większa grupa osób z Wałbrzycha dojeżdża też na treningi do Świdnicy. Aktualnie organizujemy dwa treningi otwarte w tygodniu, na które może przyjść każdy. Wystarczy, że przygotuje wygodne ubrania i zmienne czyste obuwie i już może spróbować curlingu w każdy wtorek i czwartek o 20:00 na lodowisku w Świdnicy.
 
 
Wyniki MCC Team Stych:
 
Faza grupowa:
 
vs. Team Lee (Korea) 6:4
vs. Team Veltsman (Estonia) 7:4
vs. Team Regza (Łotwa) 7:3
vs. Team Bryce (Szkocja) 2:9
vs. Team Truksans (Łotwa) 7:6
vs. Team Rykov (Litwa) 9:2
 
Półfinał:
 
vs. Team Lee (Korea) 7:2
 
red
foto i info: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Elegancko (27 października 2021 7:54)
No to artykuł dotyczy Wałbrzycha, a dokładnie wkładu włodarzy miasta w sport.

Dodaj komentarz

curling  |   sport  |   swidnica  |   łobaza  |   walbrzyszanin  |   mistrzostwa  |   turniej  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Miesiąc z Europejką

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij