Menu

Przytrzasnęły cię drzwi w autobusie? Musisz to zgłosić

Czytelnicy wielokrotnie informowali nas o różnych sytuacjach w wałbrzyskiej komunikacji publicznej.  Przytrzaśnięte wózki z dziećmi, zamykane przed nosem drzwi i jazda kierowców po alkoholu. Czy ktoś coś z tym robi?

Przytrzasnęły cię drzwi  w autobusie? Musisz to zgłosić

- Komentarze pod artykułami nie mogą stanowić wyczerpującego źródła informacji - informuje Śląskie Konsorcjum Autobusowe w odpowiedzi na nasze zapytanie. Wygląda na to, że pasażerowie, którym nie odpowiada komfort jazdy muszą osobiście zgłaszać swoje uwagi do Śląskiego Konsorcjum Autobusowego. 

 

Uwagi można zgłaszać pod adresem walbrzych@ska.walbrzych.pl 

 

 

Przypomnijmy, na co najczęściej narzekają pasażerowie

 

Są to sytuacje, które miały miejsce kilka miesięcy temu. Wtedy tez wysłaliśmy zapytanie do ŚKA.
 
W autobusie linii C na ulicy Sikorskiego. Kierowca z Ukrainy zamknął drzwi uderzając nimi w dziecięcy wózek. Kobieta, która prowadziła wózek zwróciła mu uwagę. Na co ten odpowiedział krzykiem. Wszystko działo się na oczach zbulwersowanych pasażerów, którzy wołali „otwórz drzwi”. Kierowca nie znał języka polskiego i krzyczał w języku rosyjskim lub ukraińskim. 
 
Zdarza się też, że kierowcy są pijani. Jeden z kierowców został zatrzymany na ul Armii Krajowej w Wałbrzychu. 46-latek miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu i przewoził pasażerów. Dostał 10 tys grzywny i zabrano mu prawo jazdy. 
 
Podobna sytuacja miała miejsce w listopadzie 2019 roku 
 
 
 Kierowca "dwójki" nie zatrzymywał się na przystankach,  jego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Na policję zadzwonili pasażerowie. Policjanci  zatrzymali kierowcę na Piaskowej Górze. Kierowca to również Ukrainiec. 
 
Kierowcy nie tylko nie zwracają uwagi na wychodzących pasażerów. Większość z nich zupełnie nie interesuje się tym, co dzieje się w autobusie. Pozwalają wsiadać bezdomnym bez biletu i nie reagują na akty agresji. 
 
Dajcie znać w komentarzach, czy mieliście jakieś nieprzyjemne sytuacje  w autobusach.
 

 

red

foto: ilustracyjne

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

DB (3 listopada 2021 5:11)
Cytuję użytkownika: Valbrzikh
Ein herzliches Willkommen bei den ukrainischen Meistern des Alkoholfahrens in Wałbrzych.
Germanista się znalazł k***a jego mać
Władek (1 listopada 2021 8:41)
Nie ma innej drogi - tylko podnieść stawki wypłat i na nowo zatrudnić polskich młodych kierowców. Przez tych patoli z Ukrainy w końcu ktoś zginie. Bo miasto chce zarabiać nie wiadomo ile... Za jakiś czas znowu się dowiemy, że jakiś "polityk" - jak Szełemej... za 1/4 etatu zarobił w firmie 400.000 zł.
kot (1 listopada 2021 8:00)
dodał bym jeszcze wyjeżdżanie na czerwonym świetle z przystanku na Starym Zdroju. jadący prosto z prawego pasa maja zielone a autobus z czerwonym(pozioma kreska) wyjeżdża z zatoki i nie patrzy na nic. Na dodatek niektóre barany zatrzymują się i trąbią, żeby wyjechał.
Walbrzyszanka (31 października 2021 20:33)
Mąż wysiadał z dwójką dzieci z autobusu. Jedno dziecko wysiadło i mąż już też wychodził trzymając za rękę córkę która w trakcie wysiadania została przytrzasbieta drzwiami autobusu. Skarki do przewoźnika zostały bez jakiegokolwiek odzewu.
Gorban (31 października 2021 20:31)
Ludzie śmierdzą
Byly_kierowca (31 października 2021 18:10)
W dupie mam pasażerów zdik i prezydenta. Trzeba było szanować ludzi, a nie oferować stawki dla kierowców jak u sprzątaczka. Teraz macie kierocow z Ukrainy i autobusy bez klimy. Kto na tym zyskał? Prezydent z otoczeniem. Pasażerowie w większości to parole, emeryci którzy jeżdżą na galę. Je.... to...
gohciu (31 października 2021 16:32)
Cytuję użytkownika: Kiki
Ja miałam sytuację, że kierowca, który jechał z GV palił sobie papierosa aż do pl solidarności- został pouczony po skardze - niby. W czasie jazdy piszą smsy, smród w autobusach od papierosów, bo ciężko wysiąść i zapalić. Ludzi wożą jak bydło.
To z tej twojej GV, idź ruro na piechotę. Dotlenisz się, stresu pozakupowego pozbędziesz. Jak byś płaciła za bilet... pewnie skarg by nie było. Bo na piechtkę zdrowiej.
Hydra (31 października 2021 13:42)
W autobusach są wlepki (pseudokibiców z wizerunkiem Don Corleone lub podobne) możliwe, że sugerują porachunki mafijne.
v7 (31 października 2021 13:20)
Może trzeba przypomnieć, która to partia w mieście doprowadziła do upadku MPK, celowe zadłużanie, żeby oddać spółkę w inne ręce, i co teraz opłaca się,a że jest gorsza jakoś usług, to się trzeba pytać reformatorów od wszystkiego, a później nie ma kasy,0 państwo nie daje, szkoda że nie da się napisać, że to wina rządu
eliza (31 października 2021 9:17)
Nigdy nic zlego nie spotkalo mnie w autobusie ze strony kierowcow .To wy pasazdrowie robicie problemy .Wasze chamstwo nie zna granic.Przeklensrwa chlanie jazda na gape.Proste .Nie podoba sie to nie jezdze.Koniec.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

autonud  |   slaskie  |   konsprcjum  |  

Mirosław Lubiński startuje do Sejmiku z 9. miejsca

Prezydent Wałbrzycha ocenia komunikację miejską na 4+

Ciało kobiety odnalezione w Jeziorze Bystrzyckim (AKTUALIZACJA)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij