Menu

Opuszczone budynki: Hotel Sudety

Niegdyś nocowały tu gwiazdy, a obiekt tętnił życiem. Dzisiaj budynek byłego Hotelu Sudety świeci pustkami i przypomina dawną wielkość Wałbrzycha. 
Opuszczone budynki: Hotel Sudety
Najbardziej charakterystyczny budynek na Starym Zdroju - obok Pałacu Tielscha i ruin dawnej Porcelany - od lat jest nieużytkowany. Właściciel nie ma żadnych planów z nim związanych, a obiekt służy dziś jako podstawa dla nadajników sieci komórkowych. 
 
Konstrukcja budynku od dawna nie spełnia standardów, jakie obowiązują w hotelach działających obecnie. Ciężko jest więc dziś mówić nawet o hipotetycznym „wskrzeszeniu” jego dawnej funkcji. 
 
Hotel Sudety otwarto na początku lat 70. Sama budowa obiektu pochłonęła około 40 mln ówczesnych złotych. W hotelu gościli m.in. Piotr Fronczewski, Maryla Rodowicz i zespół Lady Pank. Działała tam restauracja, sklep Pewex, kantor, fryzjer i solarium. 
 
Co waszym zdaniem powinno się stać teraz z tym obiektem? Jakieś macie pomysły na jego wykorzystanie?

 

 

Obecnie obiekt jest częstym celem amatorów urbexu. Jednak do tej pory nie udało się nikomu niepowołanemu wejść do środka. Dawny hotel jest dobrze pilnowany. Niedawno pojawił się na filie jednego z youtuberów. 

 

 

 

red

foto: M1strzu

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Księgowy (2 listopada 2021 12:00)
Glupota gawiedzi poraża.Obiekt jest prywatny ,a jak komuś się coś nie podoba to nich zglasza skargi do nadzoru budowlanego.
SkandaLISTA (2 listopada 2021 9:50)
"Co waszym zdaniem powinno się stać teraz z tym obiektem? Jakieś macie pomysły na jego wykorzystanie?" Trzeba czekać aż komuś coś na łeb spadnie, wtedy może go rozbiorą w trybie natychmiastowym. Budynek od dawna straszy i zagraża bezpieczeństwu. Powinien zostać rozebrany, a w jego miejscu mogło by powstać coś co przyciągnie innych mieszkańców miasta do tej dzielnicy, bo poza dworcem nic ciekawego tam niestety nie ma.
Urbex_konkretny (2 listopada 2021 8:06)
Taki budynek to chyba jedynie jako hotel mógłby służyć... Zapewne za 15 - 25 lat zostanie wyburzony... Szkoda :(
XYZ (1 listopada 2021 21:05)
Grobowiec dla Faraona, tzn. dla Szełemeja.
bonifacy 3000 (1 listopada 2021 18:19)
rozebrać tę ruinę bo tylko zagraża bezpieczeństwu. Brak jakiegokolwiek zainteresowania właściciela powoduje degradację obiektu i jest przystankiem miejscowej żulii którzy od strony parku urządzili sobie miejsce alkoholowych spotkań. A żadna ze służb jak straż miejska czy policja nie zajrzy z tej strony. Czyżby się obawiali ??
Jaaa (1 listopada 2021 16:21)
Zajechali chlopa podatkiem od nieruchomosci... Miasto nie chcialo pojsc na zadne ustepstwa. Gosc siedzi chyba w Kanadzie, popija tamtejsze cos i smieje sie wskros... Jakas tam kase stracil, ale ma ubaw po pachy z jasnie panujacych...
Jaaa (1 listopada 2021 16:21)
Zajechali chlopa podatkiem od nieruchomosci... Miasto nie chcialo pojsc na zadne ustepstwa. Gosc siedzi chyba w Kanadzie, popija tamtejsze cos i smieje sie wskros... Jakas tam kase stracil, ale ma ubaw po pachy z jasnie panujacych...
P (1 listopada 2021 16:11)
Zróbic piękne buuuuum.
Waldek (1 listopada 2021 15:02)
Mamy wiele uczelni w Wałbrzychu,studenci wynajmują mieszkaniai,przerobic na bursę studencką
Czarnoksiężnik z Krainy OZ. (1 listopada 2021 10:40)
Po remoncie do tego budynku zostanie przeniesiony cały ratusz i wszystkie urzędy miasta Wałbrzych.A jak się zmiesci to nawet starostwo.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

hotel sudety  |   opuszczony  |   urbex  |   zwiedzanie  |   budynki  |   hotele  |   walbrzych  |   eksploracja  |   porcelana  |   stary zdroj  |  

Piaskowa Góra: Miasto naprawi sypiące się schody

Zaglądamy do Parku Sobieskiego

Spacer po Śródmieściu (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij