Czołowe zderzenie pod Strugą. Kierowca w szpitalu

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do jakiego doszło dziś rano na łuku drogi wojewódzkiej W375 pomiędzy Strugą, a Starymi Bogaczowicami.

W czwartek przed godziną 7:00 26-letni kierujący samochodem osobowym - jadąc od strony Strugi do Starych Bogaczowic - na łuku drogi w prawo, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad pojazdem, przeciął oś jezdni i bokiem prowadzonego samochodu zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku autem, które prowadził 58-letni mieszkaniec Wołowa.

Jak ustalili policjanci, obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca wypadku został przewieziony do szpitala.

 

- Kierowcom przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych, a zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru, upewnijmy się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem – ostrzega podkom. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

 

 

W nawiązaniu do przyczyn wypadku pod Strugą, apeluje także o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprzekraczaniu prędkości dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

 

- Wszystkim kierującym przypominamy również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze to także przyczyny wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię bezpiecznie zatrzymać swój pojazd - mówi podkom Świeży i dodaje: - Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

 

 

Opr. imot

foto: KMP w Wałbrzychu

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno