Pierwszoklasiści zaślubieni ze szkołą
W Dniu Edukacji Narodowej , w Publicznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów, w obecności  nauczycieli, zaproszonych gości, rodziców oraz braci uczniowskiej,  dziewiętnaścioro uczniów klasy pierwszych złożyło uroczyste ślubowanie. 
 
Zanim jednak nastąpił moment pasowania na ucznia, dwie sowy z Gór Sowich - Mała i Duża, sprawdziły wiedzę naszych najmłodszych uczniów.  Pierwszoklasiści  w ramach sprawdzianu,  recytowali wiersze i śpiewali piosenki, których nauczyli się przez pierwsze tygodnie szkoły. Występ artystyczny naszych maluchów wywołał burze oklasków, ale były także łzy  wzruszenia, życzliwe uśmiechy i mnóstwo dobrej energii. 

W poczet społeczności szkolnej  PSP im. Polskich Noblistów w Walimiu oficjalnie zostało przyjętych 19 uczniów Dzięki obrzędowi pasowania maluchy stały się prawowitym uczniami. Ślubowanie złożyli także rodzice i wychowawczyni klasy  Izabella Woldan, przyrzekając dzieciom pomoc i wsparcie w trakcie nauki szkolnej.


 
Uroczystość pasowania na ucznia dla pierszoklasitów jest ogromnym wydarzeniem i świętem, nie mogło też z tej okazji  zabraknąć podarunków. Dzieci otrzymały dyplom ucznia oraz swój  pierwszy dokument – legitymację szkolną, odbiły też swoje odciski palców w pamiątkowej księdze. Otrzymały prezenty od Wójta Gminy Walim oraz od rodziców. Tradycyjnie pamiątki maluszkom wręczyli uczniowie klas VIII. Od starszych kolegów otrzymali poduszki ze swoim imieniem, sówką oraz tabliczką mnożenia. Świeżo „upieczonym”  uczniom klas pierwszych, życzenia sukcesów w nauce oraz samych wspaniałych chwil w szkole złożyła dyrektor Małgorzata Jarczok. Do życzeń dołączył się Wójt Gminy Walim Adam Hausman oraz rodzice.


 
opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno