Menu

Pierwszoklasiści zaślubieni ze szkołą

W Dniu Edukacji Narodowej , w Publicznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów, w obecności  nauczycieli, zaproszonych gości, rodziców oraz braci uczniowskiej,  dziewiętnaścioro uczniów klasy pierwszych złożyło uroczyste ślubowanie. 
 
Pierwszoklasiści zaślubieni ze szkołą
Zanim jednak nastąpił moment pasowania na ucznia, dwie sowy z Gór Sowich - Mała i Duża, sprawdziły wiedzę naszych najmłodszych uczniów.  Pierwszoklasiści  w ramach sprawdzianu,  recytowali wiersze i śpiewali piosenki, których nauczyli się przez pierwsze tygodnie szkoły. Występ artystyczny naszych maluchów wywołał burze oklasków, ale były także łzy  wzruszenia, życzliwe uśmiechy i mnóstwo dobrej energii. 

W poczet społeczności szkolnej  PSP im. Polskich Noblistów w Walimiu oficjalnie zostało przyjętych 19 uczniów Dzięki obrzędowi pasowania maluchy stały się prawowitym uczniami. Ślubowanie złożyli także rodzice i wychowawczyni klasy  Izabella Woldan, przyrzekając dzieciom pomoc i wsparcie w trakcie nauki szkolnej.


 
Uroczystość pasowania na ucznia dla pierszoklasitów jest ogromnym wydarzeniem i świętem, nie mogło też z tej okazji  zabraknąć podarunków. Dzieci otrzymały dyplom ucznia oraz swój  pierwszy dokument – legitymację szkolną, odbiły też swoje odciski palców w pamiątkowej księdze. Otrzymały prezenty od Wójta Gminy Walim oraz od rodziców. Tradycyjnie pamiątki maluszkom wręczyli uczniowie klas VIII. Od starszych kolegów otrzymali poduszki ze swoim imieniem, sówką oraz tabliczką mnożenia. Świeżo „upieczonym”  uczniom klas pierwszych, życzenia sukcesów w nauce oraz samych wspaniałych chwil w szkole złożyła dyrektor Małgorzata Jarczok. Do życzeń dołączył się Wójt Gminy Walim Adam Hausman oraz rodzice.


 
 
 
opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

pasowanie na ucznia  |   Walim  |   Hausman  |  

Policja i strażacy nad jeziorem w Zagórzu

Walim coraz bliżej Wolina

Dzieci dostały komputery

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij