Mistrzostwa Polski w Boksie odbędą się w Wałbrzychu

Ponad 300 pięściarzy i pięściarek zmierzy się na 92. Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w Boksie. Impreza odbędzie się w Wałbrzychu na terenie Aqua Zdroju. 

- Mistrzostwa Polski w Boksie Seniorów i Seniorek, to święto polskiego boksu. Na tej bazie, trenerzy kadry ustalają zawodników, którzy biorą udział w przygotowaniach do centralnych imprez, jak Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata i Igrzyska Olimpijskie. To też wyłoni zawodniczki na Mistrzostwa Świata Kobiet, bo będą po Mistrzostwach Polski w Wałbrzychu. Na pewno frekwencja kobiet będzie spora. - mówi Krzysztof Sadłoń jeden z organizatorów mistrzostw.
 
Walczyć będą zawodnicy z naszego regionu m.in. Siostry Mięgoć, Piotr Tobolski, Jakub Stępiński, Patryk Trochimiak. W wydarzeniu uczestniczyć będzie wiele znanych w świecie boksu postaci m.in. Wojciech Bartnik. 
 
Walki w boksie olimpijskim toczą się na dystansie 3 trzyminutowych  rund z minutowymi przerwami. Podczas mistrzostw może odbyć się nawet kilkaset walk. 
 
- Szacujemy, że będzie około 300 zawodników (kobiet i mężczyzn). Może być więcej. Jesteśmy przygotowani na taką liczbę i chcemy to wykonać na najwyższym poziomie. - mówi Krzysztof Sadłoń jeden z organizatorów mistrzostw.
 
Cała impreza odbędzie się na dwóch ringach. Dzięki temu, nie będzie problemów z logistyką i nie będzie problemów z czasem i przerwami. Jak zapowiadają organizatorzy – kibicie będą usatysfakcjonowani. 
 
Mistrzostwa rozpoczną się 14 listopada i potrwają do 19 listopada. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno