Menu

Budują nowy chodnik w Dziećmorowicach

Budowa chodnika w Dziećmorowicach to kolejna inwestycja w Gminie Walim zwiększająca bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Gmina Walim i powiatem wałbrzyski przeznaczą na ten cel ponad 330 tys zł.

Budują nowy chodnik w Dziećmorowicach
W Dziećmorowicach, w ciągu dróg powiatowych nr 2882D  i 3368D, Gmina Walim na mocy porozumienia ze Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu, rozpoczęła inwestycję drogową polegającą na budowie  400 m 2  chodnika z kostki brukowej.
 
W ramach realizacji robót  zostaną wykonane  nowe i przebudowane istniejące elementy odwodnienia chodnika oraz jezdni.  Budowany chodnik nie będzie kolidował z istniejącymi wjazdami na posesje mieszkańców. Obecnie realizowana jest budowa chodnika przy ulicy Sienkiewicza. Planowany koszt inwestycji to kwota ponad 334 tys. zł, z czego 50 tys. zł, w ramach zawartego porozumienia, dofinansuje Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, pozostała część sfinansowana zostanie z budżetu Gminy Walim.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bob (3 grudnia 2021 21:11)
No super tu nowy chodnik po nowej drodze i mnóstwie inwestycji a w Walimiu dziury od Jugowic.U wójta we wsi musi być pięknie a reszta..... jakoś będzie zrobimy piknik w parku i jest wesoło

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   powiat wałbrzyski  |   Walim  |   Dziećmorowice  |   chodnik  |  

Policja i strażacy nad jeziorem w Zagórzu

Walim coraz bliżej Wolina

Dzieci dostały komputery

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij