Jeszcze większe Ogrody Światła w Książu

Magiczne Ogrody Świateł zawitały do Książa już po raz trzeci, a do Palmiarni drugi raz. W tym sezonie możemy spodziewać się jeszcze więcej dekoracji w zupełnie nowych aranżacjach.

Od piątku 29 października 2021 r. aż do 28 lutego przyszłego roku, Dziedziniec Honorowy, francuskie ogrody tarasowe, a po raz pierwszy  także taras północne oraz Ganek Muszkieterów na Zamku Dolnym zamienią się w codzienny, zachwycający spektakl wielokolorowych iluminacji. W tym roku Książ oferuje dwa razy dłuższą trasę oraz dwa razy więcej atrakcji. 
 
 
Ogrody Świateł, które uruchomiono w Zamku Książ po raz pierwszy jesienią 2019 r., okazały się turystycznym hitem i przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. W ubiegłym roku inicjatywy nie zastopowała nawet globalna pandemia, a atrakcyjna oferta świetlnego spektaklu dla całych rodzin, gdy inne atrakcje pozostawały nieczynne, tylko zyskała na popularności.
 
 
Od tego weekendu bogato oświetlone rośliny i liczne świetlne instalacje po raz kolejny  zamieniły Książ i Palmiarnię w czarodziejską krainę. Książęcy bal, królewskie pawie, a także fontanny światła to iluminacje, które można podziwiać na tarasach od strony południowej i zachodniej.
 
 
Na turystów czeka też wyjątkowa niespodzianka. W stosunku do lat minionych  przestrzenie ogrodowe dedykowane świetlnym atrakcjom zostały zwiększone o 150 procent. Uruchomiono dodatkowo tarasy północne, gdzie spektakl arystokratycznej rezydencji przemienia się w "Średniowieczny Książ". Czekają tam rycerze, tarcze, pochodnie, zjawy oraz nowa animacja - turniej rycerski.
 
 
Rodziny z dziećmi ucieszą się zapewne ze zwiększenia powierzchni Ogrodów Światła w Palmiarni. To tu powstał kolorowy świat egzotycznych zwierząt (oczywiście świetlnych)- nie zabrakło żółwi, barwnych rybek, papug, małp, ale także flamingów, wieloryba, krokodyla i 4-metrowej żyrafy. Wydarzenie obejmuje zarówno ogrody, jak i wnętrza palmiarni, które zyskały dodatkowe dekoracje.
 
Wszystkie iluminacje w Ogrodach Światła Zamku Książ i Palmiarni są ofertą sezonową. Zostały wykonane indywidualnie pod specyfikę obiektów i z uszanowaniem ich historycznego charakteru i zabytkowej architektury.
 
 
Bilety wstępu:
2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet normalny - 59 zł
2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet ulgowy- 49 zł
 
Ogrody Zamek bilet normalny – 39 zł
Ogrody Zamek bilet ulgowy - 33 zł 
 
Ogrody Palmiarnia bilet normalny - 25 zł
Ogrody Palmiarnia bilet ulgowy – 20 zł 
 
Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny
 
Godziny otwarcia:
niedziela - czwartek od 16:30 do 20:00 - bilety można zakupić w pawilonie kasowym do 19:15 lub poprzez system online  
piątek - sobota od 16:30 do 21:00 - bilety można zakupić w pawilonie kasowym do 20:15 lub poprzez system online
 
opr.plr
foto: użyczone / Zamek Książ w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno