Menu

Koronawirus na Dolnym Śląsku (29.10.2021)

W naszym województwie także rośnie liczba dziennych zakażeń ale sytuacja jest lepsza niż w październiku 2020. W szpitalach przebywa czterokrotnie mniej pacjentów covidowych niż przed rokiem.

Koronawirus na Dolnym Śląsku (29.10.2021)
W dolnośląskich szpitalach było w piątek zajętych ponad 240 łóżek z ponad 500 przygotowanych dla pacjentów z COVID-19. Przed rokiem o tej porze w szpitalach w regionie leczono ponad tysiąc pacjentów zakażonych koronawirusem.
 
Resort zdrowia podał w piątek, że na Dolnym Śląsku potwierdzono zachorowanie na COVID-19 u 416 osób. Jedna osoba zmarła.
 
 
Z piątkowych danych Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że z 508 łóżek covidowych 242 są zajęte. Dla pacjentów z COVID-19 dostępnych jest 36 respiratorów, z czego 23 są zajęte. Przed rokiem w dolnośląskich szpitalach przebywało ponad tysiąc pacjentów zakażonych koronawirusem.(PAP)
 
Autor: Piotr Doczekalski
pdo/ mir/

Komentarze

SKANDALista (30 października 2021 16:35)
Panie pawel tak sobie dzisiaj przeanalizowałem dane z ubiegłego roku i porównałem je z obecnymi trendami i rzeczywiście jest dużo lepiej pod względem ogólnej ilości zachorowań. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to za kilka dni liczba dziennych nowych przypadków powinna zacząć spadać. Nie wiem czy nie warto zapytać wprost czy W24 nie może na wzór Pana danych publikować co jaki czas takich zestawień aby z jednej strony informować ludzi, że jest poprawa a z drugiej zachęcać do szczepień.
pawel (29 października 2021 22:21)
ROK TEMU →→→> Statystyki COVID-19 w regionie: - Szpital Sokołowskiego Wałbrzych: 60 potwierdzonych, 5 w obserwacji, 3 na OIT, 5 pod respiratorem, - Szpital im. J. Gromkowskiego: 149 potwierdzonych, 3 osoba na obserwacji, 8 na OIT, 20 pod respiratorem; - Szpital Bolesławiec: 82 potwierdzonych, 4 w obserwacji, 7 na OIT, 11 pod respiratorem,
pawel (29 października 2021 22:19)
→→→→→→→> Przed rokiem w dolnośląskich szpitalach przebywało ponad tysiąc pacjentów zakażonych koronawirusem →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> ROK TEMU →→→> Dane dla województwa dolnośląskiego »»»» liczba osób hospitalizowanych: 974 .............czyli nie ponad tysiąc ale okolo tysiąca ...........za wcześnie pochwaliłem buehehehehe zawsze gdzieś oszukają buehehehehe
pawel (29 października 2021 22:06)
©©©©©©©©© ZAKAŻENIA I ZGONY NA DOLNYM ŚLĄSKU →→→→> WRZESIEŃ I PAŻDZIERNIK 2021 (ROK 2020 W NAWIASACH) ©©©©©©©©© ······················ WRZESIEŃ »»»»»»» zakażenia: 1131 (1104) - 2,4 % więcej »»»»»»» zgony: 10 (16) - 37,5 % mniej ······················ PAŻDZIERNIK »»»»»»» zakażenia: 4241 (11559) - 63,4 % mniej »»»»»»» zgony: 39 (139) - 72 % mniej.
pawel (29 października 2021 19:06)
Wreszcie normalna informacja , jest lepiej ,więc cieszmy sie z tego , a zakażeń będzie co roku zależnie od miesiąca raz przybywac raz ubywać , o ile nie pojawi się jakiś supermutant morderczy a tak może być ,jeśli tak się jednak nie stanie to covid będzie zwykła chorobą sezonową o umiarkowanym przebiegu.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Dolny Śląsk  |   koronawirus  |   covid-19  |   pandemia  |   epidemia  |  

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

2.5 mld. zł dla regionu wałbrzyskiego, 11 mld. zł. dla Dolnego Śląska

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij