Będą utrudnienia na ul. De Gaulle'a

Kierowcy muszą znów uzbroić się w cierpliwość i ze zrozumieniem przyjąć informację, że wkrótce w związku z remontem pojawią się utrudnienia na ulicy De Gaulle'a.

Zapowiadany od kilku tygodni remont ma rozpocząć się jeszcze w lipcu. Jest to droga dwujezdniowa, dlatego prace będą prowadzone w dwóch etapach. Na początku remont obejmować będzie odcinek od Podzamcza w kierunku skrzyżowania z ulicą Uczniowską.
 
- Zakres prac na De Gaulle'a to przede wszystkim przebudowa wiaduktu. Do tego cała nawierzchnia na odcinku, który nie był dotychczas remontowany. Nie obejdzie się bez budowy ścieżki rowerowej. Oświetlenie tam wprawdzie mamy już wymienione ale przy okazji remontu wszystkich sieci podziemnych odświeżymy całe okablowanie - wymienia wicedyrektor ZDKiUM w Wałbrzychu Bogusław Rogiński.
 
 
Inwestycja będzie finansowana w ramach jednego projektu razem z przebudową skrzyżowania ulic Lelewela i Wrocławskiej. Całość prac wyceniono na około 20 milionów złotych. Samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 9 milionów złotych z rezerwy subwencji Skarbu Państwa.
 
plr
foto: P. Tokarski
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno