Menu

Śmieciarki MZUK na ulicach WałbrzychaNa ulice miasta wyruszyły już śmieciarki wałbrzyskiego Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. To definitywny koniec Alby, miasto będzie samo odbierało odpady. 
 
Śmieciarki MZUK na ulicach Wałbrzycha
- Robimy to pierwszy raz od 1997 czy 98 roku. Wałbrzych wraca nie tylko do zagospodarowania odpadów, bo to robimy już sami od kilku lat, ale także do odbioru. Dzięki temu mamy jedną z najniższych stawek opłaty śmieciowej wśród miast tej wielkości, ale również w regionie - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
Na osiedlach domków jednorodzinnych, gdzie uliczki są dość wąskie, odpady będą obierały małe śmieciarki na gaz. MZUK posiada dwa takie samochody i 6 dużych śmieciarek. Pracować będą na dwie zmiany w godzinach o 6:00 do 22:00. 

Nie zmieni się harmonogram odbioru odpadów. Harmonogramy można znaleźć i pobrać ze  strony MZUK.Harmonogram odbioru odpadów komunalnych zbieranych z nieruchomości zamieszkanych - pobierz
 
 

Uruchomiono telefon do Biura Obsługi Klienta - pod numerem 537 301 431 mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi.  Biuro czynne jest w godz. 7-15. 
 
Czy grozi nam śmieciowy chaos i podwyżki ? 


 
Możemy być spokojni - miasto nie przewiduje podwyżek cen odbioru śmieci (wynosi ona w tej chwili 27 złotych). 

Przejęcie przez miasto odbioru śmieci nie powinno też być zbytnio odczuwalne dla mieszkańców, choć nie rozwieziono jeszcze wszystkich pojemników na śmieci. 

Do tej pory rozwieziono już 10 tysięcy małych pojemników  - 120 litrowych, 5 tysięcy 240 litrowych, trwa rozwożenia pojemników o pojemności 1,1 tyś. litrów, co potrwa do końca miesiąca.- Przez parę dni zawsze taki proces rewolucji jest związany z tym, że coś może pójść nie tak - mówi prezydent Roman Szełemej. MZUK przypomina o segregacji odpadów. 
adm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Grześ (4 listopada 2021 12:29)
Pisowcy ryje pootwierali. Jak ci pisowcu nie pasuje to sam zapierdzielaj ze szczotką i szufelką.
Lidia (4 listopada 2021 6:50)
Sobięcin zmieszane i opakowania nie odbierają MZUK NIE WYWIĄZUJE SIE Z HARMONOGRAMU ODBIORU
Bombastik (4 listopada 2021 0:43)
A styropian z pudełka gdzie wrzucić? :)
bezstronny (3 listopada 2021 19:57)
Eko Zielne Śmieciarki jeżdżą na warszawskich rejestracjach czyli cała kasa trafi do trzaskowskiego w warszawie bo tam są zrejestrwne.A do Wałbrzycha figa z makiem.A od Nowego roku 100% POdwyżki za śmieci bo paliwo bo prąd bo gaz i jest na co zwalić podwyżkę i zrzucić na tzw. Rząd PiS.
Roman 500 000 (3 listopada 2021 10:55)
Cytuję użytkownika: Księgowy
Zapomnieli dodać zdjęcie Szelemeja triumfalnie jadącego na pancerzu śmieciarki.
Nie zapomnieli.Brakło tłumu wiwatującego wzdłuż krawężników. Poza tym on z Festyniarką jakieś lampiony puszczał. Roman,oddaj kasę!
Księgowy (2 listopada 2021 22:16)
Zapomnieli dodać zdjęcie Szelemeja triumfalnie jadącego na pancerzu śmieciarki.
fevrbrb (2 listopada 2021 20:49)
cała rodzinka znajdzie Pracę w mafi PO
*****PO (2 listopada 2021 19:38)
Wałbrzych STOP PLASTIK, a kubełki z czego ?.A wiecie co *****PO.
romusiowy romuś z małej litery (2 listopada 2021 18:40)
Cytuję użytkownika: Hau hau
Cytuję użytkownika: szełemej musi odejść
skoro mamy najniższe stawki za wywóz śmieci to należy zapytać dlaczego szełemej odebrał Albie umowę? Należy dorozumieć , że tytułem odbioru przez MZUK będzie wyższa stawka i to niebawem.
I bardzo dobrze piesku PiSowski, jeszcze będziesz płakał przez nowy wał.
A kubły z plastiku czy biodegradowalne ćwokU Z POTVNU?
Ping-Pong (2 listopada 2021 16:11)
Znowu wałek na śmieciach komunalik jak byl kubły na smieci byly duze potem weszla alba i kubly byly mniejsze teraz wszed pejsaty żyd i smietniki to kpina jeszcze mniejsze niż alba znowu okradanie ludzi .....wyje...li go ze szpitala to teraz na śmieciach musi zarobić .....
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Śmieci  |   śmieciarki  |   MZUK  |   Wałbrzych  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij