Kajtek Cup zainaugurował zimowy sezon tenisa

W ostatni weekend października na szczawieńskich kortach zainaugurowano zimowy sezon Tenis10 dla najmłodszych zawodników. Stało się za sprawą turnieju KAJTEK CUP, który już od 10 lat rozgrywany jest w Uzdrowisku w sezonie halowym. 

Rywalizacja Tenis10 to zawsze podział na różnie kategorie wiekowe. Tak też było i tym razem - organizatorzy zaplanowali rozgrywki w czterech kategoriach wiekowych.

Turniej rozpoczęła grupa czerwona do lat 8. Tutaj bezkonkurencyjny był Szymon Wyszowski KT Szczawno Zdrój pokonując w finale Aleksandrę Michalak KT Szczawno Zdrój. Trzecie miejsce zajęła Nina Pamuła z Wrocławia.

Do rywalizacji przystąpiła również grupa „pomarańczowych” – do lat 9 grająca na 3/4 kortu. W tej kategorii najlepszym zawodnikiem był Michał Święcicki z Wrocławia przed Adamam Kozłowskim ze Świdnicy. Trzecie miejsce wywalczył wspomniany już Szymon Wyszowski KT Szczawno Zdrój.

Drugi dzień zmagań rozpoczęła kategoria żółta – OPEN (cały kort, twarda piłka). Tutaj triumfował Amadeusz Gawłowski pokonując w finale Kacpra Górnickiego. Trzecie miejsce wywalczył Szymon Górnicki. Cała wspomniana trójka to zawodnicy KT Szczawno Zdrój.

Jako ostatnią rozegrano kategorię zieloną – do lat 10. Tutaj najlepszym zawodnikiem turnieju został Kajetan Kosiński KT Szczawno Zdrój pokonując w finale Andrieja Tatarnikova z Wrocławia. Trzecie miejsce zajął Mateusz Gurdak z Modlęcina.

opr. adm
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno