Zaczęła się budowa ''Nowego Podzamcza''

Po pół roku od zakupu działki od miasta firma PCG rozpoczyna swoją pierwszą inwestycję w Wałbrzychu. Na Podzamczu przy al. Podwale powstanie 114 nowych mieszkań.

Firma PCG w kwietniu tego roku kupiła po przetargu działkę nieopodal Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze za kwotę ponad 2,5 mln zł. Deweloper, który ma za sobą wiele inwestycji w całej Polsce, postanowił wkroczyć na rozwijający się rynek wałbrzyski i po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń prace budowlane ruszyły z końcem października.
 
- Półtora roku temu spotkaliśmy się z władzami Wałbrzycha i przedstawicielami spółki InVałbrzych. Porozmawialiśmy o tym, w jakim miejscu jest Wałbrzych, jak fantastycznie się rozwija i jakie daje możliwości inwestowania. Dzięki tej rozmowie jesteśmy dzisiaj w historycznym momencie wmurowania kamienia węgielnego i rozpoczęcia pierwszej inwestycji PCG w Wałbrzychu - mówi Piotr Baran, prezes zarządu grupy PCG.
 
 
- Traktujemy to dzisiejsze wydarzenie jako trochę niezwykłe dlatego, że jest to pierwszy inwestor, który z taką energią, determinacją i wizją przystąpił do rozwoju naszego miasta. Stąd moja obecność tutaj, bo jest to wyraźny sygnał, że Wałbrzych ma za sobą ten najtrudniejszy czas. Przystępujemy do zupełnie nowej fazy rozwoju naszego miasta, w którym ważnym partnerem są inwestorzy, nie tylko w sferze przemysłowej, ale w branży, która buduje nowe miasto - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Firma PCG wybuduje przy al. Podwale 114 mieszkań w 8-piętrowym budynku. Lokale będą miały powierzchnię od 35 do 77 metrów kwadratowych, a także balkony lub tarasy. Inwestycja nosi nazwę Nowe Podzamcze.
 
 
Budowę rozpoczęto symbolicznie poprzez wmurowanie kamienia węgielnego i kapsuły czasu, w której znalazł się akt erekcyjny, gazeta z dzisiejszą datą, projekt architektoniczny oraz kilka monet na pamiątkę dla przyszłych pokoleń. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2023 roku.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych / użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno