Menu

Nowoczesne zabiegi w Aqua Zdroju

Nowoczesne zabiegi dostępne są w Centrum Odnowy i Rehabilitacji w Aqua Zdroju. W połowie miesiąca pacjenci będą mogli skorzystać z wyjątkowej metody rehabilitacji rodem z filmów science fiction.

Nowoczesne zabiegi w Aqua Zdroju
Harmony Clinic, która prowadzi Centrum Odnowy i Rehabilitacji w Aqua Zdroju we współpracy z Fundacją W Związku z Rakiem pozyskała specjalistyczne urządzenie INDIBA Deep Care, które ma bardzo szerokie zastosowania w rehabilitacji między innymi pacjentów onkologicznych. W całym kraju funkcjonowało dotychczas zaledwie 10 tych urządzeń.
 
- Dla wałbrzyszan i mieszkańców regionu jest jeszcze do wykorzystania kilka voucherów na rehabilitację onkologiczną, każdy na dziesięć zabiegów. Aby z nich skorzystać, należy skontaktować się z naszą kliniką - zachęca Anna Imielska z Harmony Clinic.
 
- Bardzo nam zależy, aby udało się zbudować wiedzę wśród wałbrzyszan, że Aqua Zdrój to miejsce na naprawdę zaawansowane usługi rehabilitacyjne, poprawiające jakość życia. Dla mnie jako lekarza to niezwykle ważne, że są to usługi, które wspomagają osoby będące pacjentami onkologicznymi w pokonaniu najtrudniejszego czasu po zabiegach, kiedy powrót do zdrowia i aktywności życiowej jest niezwykle trudny - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
15 listopada Harmony Clinic rozpoczyna specjalny turnus rehabilitacyjny z użyciem innego zaawansowanego urządzenia - egzoszkieletu. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu turnus będzie bezpłatny dla pacjentów.
 
 
- To innowacyjny sprzęt, który wspiera pacjentów poruszających się na wózkach. Maszyna wzmacnia efekt rehabilitacyjny, bo pacjenci są pionizowani i o wiele lepiej funkcjonują. Egzoszkielet był konstrukcją tworzoną na potrzeby wojsk amerykańskich jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku. Został świetnie zaimplementowany na potrzeby aspektów medycznych. Jest to taka metalowa konstrukcja, którą wpina się pacjentowi i która wymusza mechanicznie ruchy kończyn dolnych - tłumaczy Anna Imielska.
 
Ponadto dzięki obecności Harmny Clinic w Aqua Zdroju można korzystać także z terapii w komorze hiperbarycznej czy turnusów pocovidowych.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bluszczowy Romek z Valbzikha (4 listopada 2021 21:16)
Cytuję użytkownika: Mik
Są kursy jak wyprowadzać pieniądze podatników z kolejnej firmy jeżdżąc na rowerku. Prelegent widoczny na zdjęciu.
Nie nie, to wiedza tajemna, tylko dla nielicznych.POza tym na to jest monopol.Trzeba należeć do "stowarzyszenia".
szełemej musi odejść (4 listopada 2021 21:14)
No proszę mamy nowego "zabiegowego " z zapłatą 1000 zł / godzinę? Tak jest "zabiegany" po wszystkich "kątach" Wałbrzycha , że go prawie w ratuszu nie ma.
Mik (4 listopada 2021 21:03)
Są kursy jak wyprowadzać pieniądze podatników z kolejnej firmy jeżdżąc na rowerku. Prelegent widoczny na zdjęciu.
Dżesika z Brajanem (4 listopada 2021 20:52)
Czy zabiegi aborcyjne są w reperturze?

Dodaj komentarz

Aqua Zdrój  |   rehabilitacja  |   onkologia  |   egzoszkielet  |  

Pobudka Górnika w II połowie (FOTO)

MMA powraca do Wałbrzycha - CFN9 w Aqua Zdroju

Tour de Pologne powrócił do Wałbrzycha (FOTO+VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij