Menu

Badania: trzecia dawka Pfizera uodparnia na Covid-19 na 9 do 10 miesięcy

Wyciekły badania przeprowadzone przez izraelski szpital Tel Hashomer, które dowodzą, że trzecia dawka szczepionki Pfizera zawiera więcej przeciwciał bardziej skutecznych w zapobieganiu zarażeniu koronawirusem.

Badania: trzecia dawka Pfizera uodparnia na Covid-19 na 9 do 10 miesięcy
O przecieku poinformował w niedzielę program informacyjny Channel 12, cytując osoby zaangażowane w przeprowadzenie badania. Ma ono wykazać między innymi, że trzecia dawka szczepionki Pfizera jest nowym, ulepszonym sposobem ochrony przed zarażeniem w stosunku do poprzednich dwóch dawek. W ciągu 2 do 4 tygodni powinna nastąpić publikacja tej nowej pracy badawczej.
 
W wyniku innych badań z października przeprowadzonych przez izraelską organizację zdrowia Clalit Health Services, udowodniono, że trzecia dawka szczepionki była skuteczna w 92% w zapobieganiu poważnemu zachorowaniu.
 
Wyniki testów zostały opublikowane w magazynie naukowym Lancet Medical Journal. Próby zostały przeprowadzone na grupie 728 321 osób, które przyjęły trzecią dawkę, niemal wyłącznie szczepionki firmy Pfizer i na podobnie licznej grupie badanych, którzy przyjęli tylko drugą dawkę co najmniej pięć miesięcy wcześniej.
 
Izrael to pierwsze państwo, które powszechnie przyjęło szczepienia trzecią dawką. Kampania szczepień trzecią dawką rozpoczęła się w Izraelu w sierpniu tego roku, wpierw wśród osób powyżej 65 roku życia. Wkrótce szczepienia objęły także resztę obywateli, co prawdopodobnie wpłynęło na koniec czwartej fali koronawirusa.
 
 
Prawie 4 mln Izraelczyków przyjęło trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, co stanowi ponad 42 proc. populacji kraju. Prawie 67 proc. obywateli Izraela otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki.
 
W sobotę potwierdzono 194 nowe przypadki koronawirusa w Izraelu, podczas gdy przed dwoma miesiącami potwierdzano między 5000 a 6000 zakażeń dziennie.
 
Szczepienia trzecią dawką zaakceptowały także Stany Zjednoczone i wiele innych państw, w tym Polska, jednak w niektórych krajach jest ono dostępne jedynie dla wybranych grup społecznych, np. dla osób starszych. 
 
Polska Agencja Prasowa
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (8 listopada 2021 23:25)
→→→→→→→> W sobotę potwierdzono 194 nowe przypadki koronawirusa w Izraelu →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> ROK TEMU →→→> 7.11: 212 »»»»»»»»» 6.11: 692 »»»»»»»»» 5.11: 570 »»»»»»»»» 4.11: 771 →→→→→→→→→→→→→→→> po podliczeniu infekcji z tych 4 dni wychodzi ze po 3 dawkach szprycy ilośc zakażeń zmniejszyła się o 20,5 procenta w stosunku do roku ubiegłego ................... ten parametr raczej nie jest obezwładniający
pawel (8 listopada 2021 23:16)
→→→→→→→> W sobotę potwierdzono 194 nowe przypadki koronawirusa w Izraelu, podczas gdy przed dwoma miesiącami potwierdzano między 5000 a 6000 zakażeń dziennie. →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> coś chyba nie pasuje , bo ilosć przypadków 7 listopada wynosila 511 , 6 listopada - 411 , 5 listopada - 344 , 4 listopada - 521 , więc nie wiem która to sobota na pewno żadna z sobót listopada czy pażdziernika
Pacjent X (8 listopada 2021 21:30)
A teraz zagadka. Czym się różni trzecia dawka która uodparnia na 10 miesięcy od dwóch pierwszych uodparniających na 3 do 6 miesięcy? Jakie modyfikacje producent preparatu wdrożył?

Dodaj komentarz

covid  |   pfizer  |   szczepionka  |   odpornosc  |  

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Koronawirus: 550 zakażeń na Dolnym Śląsku w ciągu tygodnia

Czy w Wałbrzychu wrócą masowe punkty szczepień?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij