Menu

Najważniejsze wydarzenia w CS:GO – co czeka nas w zimie 2021-2022

Counter-Strike jest jedną z najczęściej obstawianych gier e-sportowych na całym globie. Największe zmagania CS:GO i esport zakłady przyciągają miliony widzów i typerów z całego świata. Fundusz nagród na zmaganiach CS:GO liczony jest w setkach tysięcy dolarów.

Najważniejsze wydarzenia w CS:GO – co czeka nas w zimie 2021-2022

Oprócz dostarczania rozrywki e-sport jest sposobem dorobku przez obstawianie zakładów sportowych. Mecze CS:GO mogą odbywać się w różnych formach i na różnych poziomach, a zadaniem społeczności cybersportowej i typerów jest rozumienie tego sportu, by skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie. Poniżej wymienimy najpopularniejsze zmagania CS:GO 2021-2022, które możemy obstawiać na stronach wiarygodnych bukmacherów.

Major CS:GO w 2021 roku

Pierwszy i jedyny Major CS:GO w 2021 r. jest zaplanowany na koniec października 2021 r. Pierwotnie zmagania mieli się on odbyć w Brazylii w maju 2020 r., ale z powodu koronawirusa były kilkakrotnie przekładane W PGL Major 2021 będą brać udział dwadzieścia cztery drużyny. Fundusz profitów tego turnieju wynosi ponad 2 mln dolarów. Obecnym mistrzem Major CS:GO jest duński profesjonalny zespół Astralis.

 

Zawody odbędą się w dniach od 23 października do 7 listopada w stolicy Szwecji, Sztokholmie. Turniej odbędzie się w hali Ericcson Globe Arena. Jeśli pozwolą na to warunki bezpieczeństwa, organizator PGL obiecuje, że typerzy będą mogli oglądać mecze bezpośrednio na hali. Co ważne, streamy CS:GO będą transmitowane w 4K.

 

Turnieje CS:GO w grudniu 2021 roku

Poniżej wymienimy 2 najważniejsze imprezy CS:GO, które typerzy mogą obstawiać w grudniu 2021 roku:

 

  1. 2-12 grudnia – Intel Extreme Masters. W zmaganiach będą brać udział 16 zespołów. Pula nagród stanowi 250 tys. dolarów.

  2. 14-19 grudnia – Blast Premier Global Final. W turnieju będą brać udział 8 drużyn. Pula nagród stanowi 1 000 000 dolarów.

 

W 2020 roku zwycięzcą zmagań Intel Extreme Masters i Blast Premier Global została ukraińska ekipa pod nazwą NAVI. W finałowym spotkaniu Intel Extreme Masters zespół z Ukrainy pokonał ekipę G2 Esports z Francji z rachunkiem 3-0. Za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju drużyna otrzyma 250 tys. dolarów. Za zwycięstwo na zawodach Blast Premier Global zeszłym roku drużyna otrzymała 600 tys. dolarów.


 

Turnieje CS:GO w zimie 2022 roku

Jeżeli mamy zamiar typować zakłady bukmacherskie CS:GO w zimie 2022 r., zaleca się przyjrzeć się poniższym wydarzeniom:

 

 

 

  • ESEA Open S40 startuje 1 stycznia;

  • ESEA Relegation S39 obędzie się 2 lutego;

  • LAN Sweet LAN startuje 10 lutego;

  • ESL Challenger #48 zaczyna się 11 lutego;

  • Turniej IEM Katowice startuje 15 lutego.

 

Najbardziej oczekiwanym zmaganiem jest IEM Katowice 2022. Jest to turniej finałowy ESL Pro Tour 2021/22. Pula profitów tego zmagania wynosi prawie 1 mln dolarów. Faza finałowa turnieju odbędzie się w na arenie pod nazwą Spodek, która umieszcza ponad 11 tys. widzów. Ceny biletów na zmagania wahają się od 39 EUR do 1 300 EUR.

 

Podsumowanie

W tym roku w świecie odbyło się ok. 700 turniejów e-sportowych. Ich łączna pula profitów wyniosła prawie 100 mln dolarów. Najlepsze wyniki osiągnęli gracze z Chin, którzy zgarnęli 11% wszystkich nagród pieniężnych. W pierwszej piątce znaleźli się również gracze z Finlandii, Korei, Danii i Australii.

 

Obstawianie meczy CS:GO cieszy się olbrzymim zainteresowaniem w Polsce. Historia strzelanki drużynowej Counter Strike rozpoczęła się na końcu dwudziestego stulecia. Turnieje CS:GO wkroczyły w życie miłośników zabawy hazardowej na początku dwudziestego pierwszego wieku. Po upływie pewnego czasu obstawianie zakładów na Counter Strike zajęło czołowe pozycje na rynku e-sportowym w Polsce.

Komentarze

ucho od śledzia (9 listopada 2021 12:37)
Szukajcie jeleni w Jeleniej Górze.

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij