Podcięli mu gardło - życie mężczyźnie uratowała pani Jolanta

Gdyby nie szybka reakcja mieszkanki Świebodzic, prawdopodobnie straciłby życie.  Pani Jolanta uratowała pobitemu 38-latkowi życie. 

Do zdarzenia doszło pod koniec października na przystanku autobusowym na jednym z osiedli w Świebodzicach.  Około godziny 18.00 pani Jolanta czekała na autobus. W pewnym momencie zauważyła, że po drugiej stronie ulicy, dwóch mężczyzn bije trzeciego. Mężczyzna upadł na ziemię a napastnicy okładali go pięściami.  
 
- Kobieta przebiegła przez ulicę i zaczęła odciągać napastników od ofiary. Jej determinacja była na tyle skuteczna, że napastnicy uciekli. Wtedy to pani Jola zauważyła, że pobity mężczyzna ma ranę w okolicy szyi. Wezwała pogotowie i policjię - mówi mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. 
 
Ofiara pobicia, 38-letni mężczyzna,  został przewieziony do szpitala gdzie przeszedł skomplikowaną operację, która uratowała mu życie.

Po dwóch godzinach policjanci ze Świebodzic zatrzymali sprawców, okazali się nimi dwaj bracia ze Świebodzic. Mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu, usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. 
 
- W uznaniu za nieprzeciętną odwagę pani Jolanta odebrała z rąk komendanta Komisariatu Policji w Świebodzicach podziękowania od komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy młodszego inspektora Andrzeja Dobiesa - informuje mł. asp. Magdalena Ząbek.

Pani Jolanta otrzymała też list gratulacyjny i kwiaty. 
 
adm
foto: KMP Świdnica
tedakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno