Nowe hale zakładu Delafin Group S.A.

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowego zakładu firmy Defalin Group S.A., zlokalizowanego w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Firma wybuduje tam dwie nowoczesne hale produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni 12 tys. m2.

 

 

Wyświetl galerię 1/4
Obecnie prowadzone są prace przy budowie pierwszej hali, o powierzchni 6,3 tys. m2, do której w grudniu bieżącego roku zostaną przeniesione linie do produkcji taśm PP. Hala może pomieścić 6 linii o łącznym potencjale produkcyjnym ok. 720 ton miesięcznie. Zakończenie całej inwestycji planowane jest do końca roku 2021. Wówczas zakład całkowicie przeniesie się z ulicy Towarowej.
 
W ozdobnej tubie wmurowanej pod nową halą znalazły się m. in. materiały promocyjne firmy, zdjęcia z uroczystości, zapisane na nośniku, herb miasta a także aktualny egzemplarz gazety miejskiej – dwutygodnika społeczno-samorządowego „Gazeta Świebodzicka”.
 

Defalin Group S.A.  jest wiodącym na rynku krajowym i zagranicznym producentem sznurków rolniczych oraz taśm polipropylenowych. Powstał w roku 1911, wówczas pod nazwą Mechaniczna Fabryka Lin i Powrozów. Firma kontynuuje zapoczątkowaną w tamtych czasach produkcję wyrobów powroźniczych.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
pz
foto: użyczone

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno