Święto Niepodległości w Głuszycy
Msza Św. za Ojczyznę, gra terenowa, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego i złożenie kwiatów przy Pomniku Niepodległości, a także mecz piłki nożnej oraz recital przedwojennych przebojów – tak 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości świętowali mieszkańcy Głuszycy.
 
Świętowanie rozpoczęli najmłodsi wraz z rodzicami grą terenową „Wygraj Wolność” przygotowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodych w Głuszycy. Gra, której celem była edukacja poprzez zabawę, prowadziła od Pomnika Solidarności przy ul. Grunwaldzkiej do Pomnika Niepodległości przy ul. Sienkiewicza.  
 
W kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy odprawiona została masz za ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych Akcji Katolickiej i KSM. W samo południe przedstawiciele samorządu, duchowni i mieszkańcy uczestniczyli w uroczystym złożeniu kwiatów przy Pomniku Niepodległości. Wszyscy wspólnie odśpiewali hymn, patriotyczną oprawą muzyczną zapewniła Głuszycka Orkiestra Dęta. 
Nie zabrakło też sportowych emocji. Na boisku przy ul. Dolnej spotkały się reprezentacje  Miejskiego Klubu Sportowego Włókniarz Głuszyca oraz Klub Sportowy Zdrój Jedlina-Zdrój. Zwyciężyli zawodnicy z Jedliny.
 
Główne uroczystości odbyły się w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP. Burmistrz Głuszycy Roman Głód mówił o potrzebie jedności, zgody 
i wzajemnego szacunku zarówno w naszych „małych Ojczyznach”, jak w całej Polsce.Wspólne śpiewanie pieśni legionowych i patriotycznych poprzedziło kulminacyjny punkt programu, jakim był recital „Piosenki dla Niepodległej” w wykonaniu Roberta Delegiewicza z udziałem Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach”.

Występujący na scenie aktorzy - amatorzy wprowadzili widownię w klimat dwudziestolecia międzywojennego za sprawą piosenek „Miłość Ci wszytko wybaczy” czy  „Już nie zapomnisz mnie”.

Recital został wzbogacony pełnymi humoru scenkami teatralnymi z elementami tańca. Na scenie oprócz Roberta Delegiewicza wystąpili mieszkańcy Głuszycy: Marta Czepil, Joanna Delegiewicz, Iweta Głód, Magdalena Gołda, Urszula Mrozińska, Anna Sikorska, Katarzyna Starzyńska oraz Nikodem Cersowski, Artur Gołda, Grzegorz Milczarek 
i Mirosław Żołopa. opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno