Poznaj nowe aktorki z wałbrzyskiego Teatru Lalek
Marta Kaczmarczyk i Joanna Jakacka-Majka - to nowe aktorki wałbrzyskie Tatru Lalki i Aktora. Kim są i dlaczego chcą grać właśnie w wałbrzyskim teatrze ? 
 
Marta Kaczmarczyk to  studentka Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Absolwentka wałbrzyskiej Szkoły Muzycznej. Fortepian to jej towarzysz od najmłodszych lat.  Dlaczego zdecydowała sie dołączyć do zespołu wałbrzyskiego Teatru Lalek ? 
 
-  W moim przypadku takie artystyczne podróże podpowiada mi intuicja i serducho ... i ono właśnie mocniej zabiło kiedy pomyślałam, że właśnie w tym teatrze mogłabym dostać pracę!  Duża wdzięczność i szczęście, że właśnie teraz tak jest - mówi Marta Kaczmarczyk. 
 
W teatrze  występuje w "Atlasie nieba" i "Szewczyku Dratewce". Zobaczymy ją też w "Akademii Pana Klesa". 


 
Joanna Jakacka-Majka ukończyła I st. Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Wałbrzychu. Od najmłodszych lat związana z muzyką i teatrem. Jest absolwentką Liceum Aktorskiego - LartStudio oraz uzyskała dyplom II st. Państwowej Szkoły Muzycznej im. M.Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu dr hab. Marka Szlezera.

W 2021r. ukończyła wydział lalkarski Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie filii w Białymstoku. W teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu od września 2021 r.

-  Do zespołu Teatru Laki i Aktora w Wałbrzychu zdecydowałam się dołączyć z bardzo osobistych powodów. Kocham góry i naturę dolnego śląska. Mam tu też ważną dla mnie rodzinę. Zespół aktorski Wałbrzyskiego teatru lalek jest fantastyczny i niezwykle utalentowany, więc cieszę się, że mogę być jego częścią i spotkać się z najwspanialszym  dla mnie widzem jakim jest dziecko - mówi Joanna Jakacka-Majka. 

W teatrze zobaczymy Joannę Jakacką-Majkę zobaczymy w "Atlaisie nieba" i  "Tajemniczym ogrodzie".
 
 
info: TLiA / opr. pos
foto: Katarzyna Pietruska
redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno