Ruszyła Szlachetna Paczka

Przez najbliższe cztery tygodnie dostępna będzie lista osób potrzebujących pomocy, do których dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki. Zobaczcie, komu możecie sprawić radość w tym roku w waszym regionie.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki to moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze. Od soboty 13 listopada przez cztery tygodnie każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc. To proste! Zbierz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotujcie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc wolontariusza.
 
–  Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać. Już 13 listopada będziecie mogli wybrać swoją rodzinę, dla której przygotujecie Szlachetną Paczkę, czyli specjalny prezent, który doda im sił – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora programu.  
 
 
To już 21. edycja Szlachetnej Paczki, programu społecznego, który co roku dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących.  Tylko w zeszłej edycji programu wsparcie materialne otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin. Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln zł, a w mądrą pomoc zaangażowało się ponad 420 tys. Polaków.
 

Aby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę szlachetnapaczka.pl i poprzez wyszukiwarkę odnaleźć rodzinę lub osobę, której można pomóc bezpośrednio, na przykład w swoim mieście. Można także wpłacić dowolną sumę na rzecz stowarzyszenia, które rozdysponuje dostępne fundusze na pomoc swoim podopiecznym.

 

 

opr.plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno