Pieskie życie w wakacje

Trwają wakacje. Sprawdziliśmy czy podobnie jak w latach ubiegłych, posiadacze zwierząt domowych na czas urlopu pozbywają się swoich pupili.

Okres wakacyjny jeszcze do niedawna nie był dobrym czasem dla zwierząt domowych. Właściciele pupili wyjeżdżali na urlop i nie wiedząc co zrobić ze swoim zwierzakiem po prostu go porzucali. Pies lub kot najczęściej trafiał na ulicę lub od razu do schroniska. Wygląda jednak na to, że ta tendencja spada, a właściciele zwierząt stali się bardziej odpowiedzialni.

- W tym roku jest mniej takich interwencji, zdecydowanie mniej psów trafiło na ulicę. Być może wynika to z tego, że głośno się o tym mówi i ludzie są wyczuleni na takie zachowania. Takich sytuacji jest zdecydowanie mniej. Nie przechowujemy zwierząt, nie prowadzimy też dla nich hotelu - mówi opiekun zwierząt w wałbrzyskim schronisku, Aneta Karpińska.
 

 

 

W sytuacji gdy do schroniska zgłosi się właściciele zwierzęcia, które znaleziono na ulicy, pupil trafia z powrotem do niego. Na dłużej swój dom w schronisku znajdują zwierzęta, których właściciele trafili do szpitala lub nie mają już warunków do zajmowania się psem lub kotem. Zdarza się też, że psy trafiają do schroniska przypadkiem, bo po prostu się zgubiły. Jest na to tylko jedna rada – swojego pupila trzeba pilnować i nie dopuszczać by błąkał się bezpańsko.

- Jako schronisko nie mamy uprawnień, żeby wystawiać mandaty, może to zrobić tylko straż miejska lub policja. Najczęściej straż miejska zgłasza nam, że jakiś pies bezpańsko biega po ulicy, wtedy my po niego przyjeżdżamy. Jeżeli właściciel kocha swojego pupila, to na pewno go odbierze w ciągu 2 - 3 dni. Jeśli właściciel pokaże książeczkę zdrowia i udowodni, że to jego pies, po prostu go odbiera - mówi Aneta Karpińska.

Wałbrzyskie schronisko dla zwierząt nieprzerwanie poszukuje wolontariuszy do pracy w schronisku oraz wyprowadzania podopiecznych placówki na spacery. Masz wakacje i nie wiesz co zrobić z czasem wolnym? Zgłoś się do schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu i pomóż zwierzętom.

 

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

W.Blicharz

foto:walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno