Menu

Minerały Dolnego Śląska w Starej Kopalni

To prawdziwa gratka dla miłośników kamieni ozdobnych i półszlachetnych.W Starej Kopalni w Wałbrzychu można oglądać wystawę Kazimierza Kozakiewicza „KAMYK. Minerały Dolnego Śląska”.

Minerały Dolnego Śląska w Starej Kopalni
Dolny Śląsk a szczególnie region Sudetów to jeden z najcenniejszych i najbardziej bogatych obszarów w minerały w naszym kraju. Urozmaicona budowa geologiczna regionu, skały powstałe w różnych okresach na przestrzeni setek milionów lat sprawiają że to właśnie ten region jest niezwykle bogaty w minerały.
 
Pozostałości po wszelkiej maści kopalniach w naszym regionie (sztolnie, hałdy, czy kamieniołomy) to dziś cenny teren dla geologów i kolekcjonerów kamieni, a niektóre lokalizacje są znane nie tylko w Polsce.
 
Na wystawie w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia prezentowane są kamienie półszlachetne i ozdobne z całego przekroju województwa, w tym z najbardziej znanych lokalizacji – głównie położonych w obrębie Sudetów.
 
W wystawowych gablotach kolekcji wałbrzyszanina Kazimierza Kozakowicza zobaczyć można, oprócz tych najbardziej znanych i popularnych - rzadko spotykane – odmiany kwarcu – prasiolit, aksynikt, czy beryl.
 
 
Wystawa w Starej Kopalni to tylko część ze zbiorów bardzo bogatej kolekcji Kazimierza Koazakiewicza, a i tak zobaczyć można wiele. Wystawa czynna będzie dla zwiedzających codziennie do 12 stycznia 2022 roku. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bart666 (15 listopada 2021 7:12)
Jest mi wstyd ze Spurek ta sucz jebnieta jest w sejmie
piko (14 listopada 2021 13:29)
Czy wie ktoś czy minerały będzie można też kupić?
:(( (14 listopada 2021 13:05)
Muzeum kamienia na Świętej Katarzynie -https://www.swkatarzyna-muzeum.pl/ .
analityk medyczny (13 listopada 2021 18:33)
Polecam prywatne muzeum mineralogiczne w Kletnie.

Dodaj komentarz

''Ucieleśnienie'' - wystawa Jacka Dalibora w BWA

Gość Dnia - Jacek Dalibor

Mnóstwo atrakcji z okazji Roku Księżnej Daisy w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij