Menu

Święto Niepodległości w Jedlinie-Zdroju

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jedlinie-Zdroju były nie tylko czasem zadumy. Mieszkańcy i goście mogli zobaczyć ciekawy program artystyczny i wziąć udział w Turnieju Strzeleckim. Główne uroczystości miały miejsce przy Miejskim Obelisku przy Skwerze Wolności.

Święto Niepodległości w Jedlinie-Zdroju
Przedstawiciele samorządu, gminnych instytucji oraz organizacji społecznych złożyli okolicznościowe wiązanki, upamiętniając tych, którzy przelewali krew za Ojczyznę. W swoim wystąpieniu Burmistrz Leszek Orpel odniósł się, m.in.do zasług marszałka Józefa Piłsudskiego podkreślając wagę trzech filarów demokratycznej władzy, które powinny być od siebie niezależne.
 
 
Następnie uczestnicy obchodów wzięli udział w części artystycznej. Były patriotyczne pieśni śpiewane wspólnie z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju i „Polonez” wykonany przez przedszkolaki, które do występu przygotowała przewodnicząca Rady Miasta Maja Drapich. Atrakcją wieczoru było uruchomienie fontanny Trzech Filarów Władzy, do których nawiązał Burmistrz Leszek Orpel, a następnie gość specjalny dr Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
Obchody zakończył występ zespołu „No” z Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, który zaprezentował utwory znanych poetów we własnych aranżacjach muzycznych.
 
 
 
Tego dnia odbył się również I Turniej Strzelecki w Parku Aktywności”Czarodziejska Góra”. Najcelniej strzelał Radosław Teuerle ze Świdnicy, który wygrał zawody.
 
Dodatkowym wydarzeniem tegorocznych obchodów był również konkurs na najładniejszy kotylion. Udział mógł wziąć każdy. Jury oceniło ponad 60 prac. Rozstrzygnięcie w poniedziałek.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Spektakl licealistów z okazji Święta Niepodległości (FOTO)

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości (FOTO+VIDEO)

Pociągiem z Jedliny do Wrocławia pod koniec roku?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij