Curling: Czesi zatrzymali polską ekipę w ćwierćfinale

Kolejny udany występ w turnieju z cyklu World Curling Tour zanotowała drużyna MCC Team Stych. Mistrzowie Polski, w składzie: Konrad Stych (skip), Krzysztof Domin, Marcin Ciemiński i pochodzący z Wałbrzycha Bartosz Łobaza, dotarli do ćwierćfinału bardzo mocno obsadzonego turnieju WCT Prague Classic.

World Curling Tour jest to cykl międzynarodowych turniejów, w których startują najlepsze drużyny curlingowe z całego świata. Zawodnicy Team Stych, reprezentujący teraz warszawski klub Media Curling Club, dwa tygodnie temu zajęli drugie miejsce w turnieju WCT Latvian International Challenger.
 
Mistrzowie Polski trafili do bardzo trudnej grupy z reprezentacją Finlandii, kierowaną przez wicemistrza olimpijskiego z Turynu, reprezentacją B Rosji, szkocką drużyną Camerona Bryce, która zwyciężyła w turnieju WCT Latvian oraz czołowymi drużynami z Czech i Norwegii. 
 
 
Fazę grupową nasi reprezentanci zakończyli z bilansem 4 zwycięstw i 1 porażki, ulegając jedynie Szkotom. Te wyniki dały awans do ćwierćfinału, gdzie Polacy trafili na dobrze im znaną reprezentację Czech. Mecze Polaków z Czechami zawsze dostarczają wiele emocji, a wynik waży się do ostatniego zagrania i tak było tym razem, ale lepsi okazali się gospodarze.
 
- Pomimo tego, że odpadliśmy w ćwierćfinale, turniej można uznać za bardzo udany – mówi kapitan drużyny Konrad Stych. - Dojście do tego etapu rozgrywek w tak mocno obsadzonym turnieju jest potwierdzeniem naszej dobrej formy. Mecz ćwierćfinałowy zagraliśmy na niezwykle wysokim poziomie, a o zwycięstwie zadecydowały pojedyncze zagrania. Zrealizowaliśmy plan minimum i chociaż apetyty były większe to wracamy do Polski z podniesionymi głowami  – podsumowuje Stych.
 
 
Turniej wygrała czołowa drużyna z Norwegii skipowana przez Magnusa Ramsfjella. Drugie miejsce dla uniwersjadowej reprezentacji Korei, a trzecie dla juniorskiej reprezentacji Niemiec.
 
Teraz drużynę MCC Team Stych czekają rozgrywki w Polskiej Lidze Curlingu. Kolejny turniej World Curling Tour ekipa rozegra w styczniu w szwajcarskim St. Gallen.
Wyniki MCC Team Stych
 
Faza grupowa:
vs. Timofeev (Rosja) 7:6
vs. Vedral (Czechy) 4:3
vs. Kiiskinen (Finlandia) 9:3
vs. Bryce (Szkocja) 3:8
vs. Hostmaelingen (Norwegia) 8:5
Ćwierćfinał: vs. Team Klima (Czechy) 5:7
 
opr.plr
foto: użyczone / L. Hronova
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno