Menu

Wałbrzyszanin z urodzenia i z wyboru

Galeria pod Atlantami zaprasza na otwarcie wystawy "Wałbrzyszanin z urodzenia i z wyboru", na której prezentowane będą regionalia ze zbiorów Kazimierza Kozakiewicza. Otwarcie wystawy odbędzie się 17 listopada o godz. 17.00 w Galerii pod Atlantami, Rynek 9.

Wałbrzyszanin z urodzenia i z wyboru
Kazimierz Kozakiewicz w Wałbrzychu znany jest jako geolog, regionalista, kolekcjoner i fotografik. Jego zainteresowania pozazawodowe są bardzo szerokie. Do głównych należą: historia oraz rozwój gospodarczy Wałbrzycha i okolic, geologia regionalna oraz mineralogia i petrografia Dolnego Śląska, przyroda nieożywiona (szczególnie Sudetów), ekologia, turystyka, historia estetyki i sztuki, muzealnictwo, teoria i historia kolekcjonerstwa (zwłaszcza geologicznego), historia nauk geologicznych, poezja, aforystyka. Zbiera publikacje z zakresu swoich zainteresowań oraz okazy geologiczne (głównie minerały), uprawia turystykę (od kilku lat ogranicza ją do Sudetów) i fotografuje.
 
 
Wystawę będzie można oglądać od 17 listopada do do końca roku. Przypominamy, że kolekcja minerałów Kazimierza Kozakiewicza jest obecnie prezentowana w Starej Kopalni.
 
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

biblioteka  |   wystawa  |   regionalia  |   kazimierz kozakiewicz  |  

''Ucieleśnienie'' - wystawa Jacka Dalibora w BWA

Gość Dnia - Jacek Dalibor

Likwidują filię biblioteki na Gliniku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij