Wałbrzyszanin z urodzenia i z wyboru

Galeria pod Atlantami zaprasza na otwarcie wystawy "Wałbrzyszanin z urodzenia i z wyboru", na której prezentowane będą regionalia ze zbiorów Kazimierza Kozakiewicza. Otwarcie wystawy odbędzie się 17 listopada o godz. 17.00 w Galerii pod Atlantami, Rynek 9.

Kazimierz Kozakiewicz w Wałbrzychu znany jest jako geolog, regionalista, kolekcjoner i fotografik. Jego zainteresowania pozazawodowe są bardzo szerokie. Do głównych należą: historia oraz rozwój gospodarczy Wałbrzycha i okolic, geologia regionalna oraz mineralogia i petrografia Dolnego Śląska, przyroda nieożywiona (szczególnie Sudetów), ekologia, turystyka, historia estetyki i sztuki, muzealnictwo, teoria i historia kolekcjonerstwa (zwłaszcza geologicznego), historia nauk geologicznych, poezja, aforystyka. Zbiera publikacje z zakresu swoich zainteresowań oraz okazy geologiczne (głównie minerały), uprawia turystykę (od kilku lat ogranicza ją do Sudetów) i fotografuje.
 
 
Wystawę będzie można oglądać od 17 listopada do do końca roku. Przypominamy, że kolekcja minerałów Kazimierza Kozakiewicza jest obecnie prezentowana w Starej Kopalni.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno