Menu

Europa epicentrum pandemii

Europa pozostaje epicentrum pandemii Covid-19 - alarmował w Genewie na konferencji podsumowującej mijający tydzień dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. W ciągu siedmiu dni na kontynencie odnotowano 2 mln przypadków koronawirusa, najwięcej od początku kryzysu związanego z SARS-CoV-2.

Europa epicentrum pandemii
Szef WHO zauważył, że w ciągu mijającego tygodnia w Europie zarejestrowano niemal 27 tys. zgonów związanych z Covid-19. Stanowi to ponad połowę wszystkich światowych zgonów związanych z tą chorobą - dodał Ghebreyesus.
 
Na konferencji prasowej zwrócono uwagę, że pomimo notowanych wzrostów w liczbie zachorowań w państwach o niskim poziomie zaszczepienia przeciw koronawirusowi, tj. w Europie Wschodniej, rejestruje się je także w tych krajach, w których duża część populacji jest zaszczepiona.
 
Dyrektor generalny WHO przypominał, że choć szczepionki obniżają ryzyko hospitalizacji i poważnego przebiegu choroby, to nie zastępują one potrzeby stosowania innych środków ostrożności. Stosowanie preparatów przeciw Covid-19 zmniejsza ryzyko transmisji wirusa, niemniej w pełni temu nie zapobiega - podkreślił.
 
Szef WHO zaapelował ponownie do krajów, które mają wysokie zasoby szczepionek, by przekazywały ich nadwyżki dla programu COVAX.
 
 
Ghebreyesus oświadczył również, że do końca bieżącego roku celem WHO będzie pełne zaszczepienie przeciw Covid-19 40 proc. populacji każdego z państw na świecie.
 
COVAX to globalny program dostaw szczepionek przeciw Covid-19 dla krajów rozwijających się, któremu patronuje WHO. (PAP)
 
ska/ tebe/
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (15 listopada 2021 11:27)
→→→→→→→> Europa epicentrum pandemii →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·>ludność Azji: 4,4 mld - powierzchnia: 44 mln km ², ludność Afryki: 1 mld - powierzchnia: 30,3 mln km ², ludność Europy: 746 mln - powierzchnia: 10,2 mln km ² ,ludność Ameryka Północna: 579 mln - powierzchnia: 24,3 mln km ² ,ludność Ameryki Pd: 396 mln - powierzchnia: 17,8 mln km ² .......Europa niebywałe , większa liczba ludności na stosunkowo małym obszarze ze społeczeństwem starzejącym się , podczas gdy np. w Afryce połowa populacji nie osianęła jeszcze 15 roku zycia , więc jest bardzo rzadko zagrożona zgonami covidowymi .....................
Ktoś (14 listopada 2021 16:35)
A tylu zaszczepionych w niektórych krajach po 80 procent obywateli i dalej covid się rozprzeszczenia jak to możliwe przecież miało być już koniec tego cyrku.
Tul (14 listopada 2021 14:26)
Cytuję użytkownika: To już było
Nie chodzi o to aby wyleczyć ale żeby leczyć.kasa. zawsze od wieków to samo. Leku nie znajdą,bo się nie opłaca. Opłaca się szczepić. Już zapowiedziano że kolejne szczepionki nie będą za darmo.trraz będą trzepać kasę na nich. We Francji znaleźli kolejna odmianę covida. Więc teraz kolejne szczepienia,a każda płatna extra. Maski nie chronią,szczepienia nie chronią. Ale kupić musisz. I nie mówię że covida nie ma.sam miałem. Ale żyje i nie umierałem wcale.
Podziękuj Bogu!Nie każdy ma tyle szczescia
To już było (14 listopada 2021 13:48)
Nie chodzi o to aby wyleczyć ale żeby leczyć.kasa. zawsze od wieków to samo. Leku nie znajdą,bo się nie opłaca. Opłaca się szczepić. Już zapowiedziano że kolejne szczepionki nie będą za darmo.trraz będą trzepać kasę na nich. We Francji znaleźli kolejna odmianę covida. Więc teraz kolejne szczepienia,a każda płatna extra. Maski nie chronią,szczepienia nie chronią. Ale kupić musisz. I nie mówię że covida nie ma.sam miałem. Ale żyje i nie umierałem wcale.

Dodaj komentarz

koronawirus  |   europa  |   pandemia  |   covid-19  |   szczepienia  |  

Ukrywał się za granicą. Teraz trafi na 4 lata do więzienia

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Koronawirus: 550 zakażeń na Dolnym Śląsku w ciągu tygodnia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij