Trwają Mistrzostwa Polski w Boksie (FOTO)

W Aqua Zdroju trwają Mistrzostwa Polski w Boksie Seniorów i Seniorek. Potrwają do 19 listopada. Do Wałbrzycha przyjechało 350 zawodników. Zobacz zdjęcia

Mistrzostwa Polski w boksie to najważniejsza krajowa impreza dla nieprofesjonalnych zawodników zajmujących się boksem. Pierwsze mistrzostwa Polski w boksie amatorskim rozegrane zostały po raz pierwszy w 1924 roku. Mistrzostwa rozgrywane są corocznie (tylko w latach 1940-45 nie odbyły się), a organizatorem jest Polski Związek Bokserski 
 
W jednej z najciekawiej zapowiadającej się poniedziałkowej walce, w 1/16 finału wagi średniej (75 kg) Aktualny Wicemistrz Polski Mateusz Goiński wygrał z Adrianem Spoździałem 5:0.
 
Mateusz Goiński jest doświadczonym pięściarzem, a w swoim dorobku ma m.in. 4 srebrne medale MP Seniorów, zarówno w kategorii 75 kg, jak i 81 kg. Adrian Spoździał rok temu wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wadze 75 kg, zaś w MP Seniorów 2020 był w ćwierćfinale 81 kg. A jeszcze niedawno, w 2018 roku wywalczył brąz MMP w 69 kg.
 
W innym dzisiejszym pojedynku eliminacyjnym kat. 75 kg utytułowany Rafał Perczyński pokonał Adnana Al Nassera 5:0. Triumfator tej rywalizacji boksował już w finale MP 2016, później zdobywał brązowe medale.
 
W wadze średniej tytułu mistrzowskiego broni Bartosz Gołębiewski. W 1/8 finału jego przeciwnikiem będzie Dawid Wites.
 
Do interesujących walk doszło w nowym-starym limicie 63,5 kg. W 1/16 finału Albert Orzeł wygrał z Tomaszem Szalą 3:2. U wszystkich sędziów na kartach był rezultat 29-28, z tym 3-krotnie dla zawodnika, który w 2019 roku sięgnął po brąz MPS w kategorii 57 kg i brąz MMP w wadze 63 kg.
 
W walce o ćwierćfinał Albert Orzeł spotka się z dawnym kadrowiczem Markiem Pietruczukiem, który pokonał Artura Dzido 5:0.
 
W tamtym roku ostrołęczanin Marek Pietruczuk wrócił do boksu po 3,5-letniej przerwie. W 2017 roku został mistrzem kraju do 60 kg.
 
W najlepszej 16 zawodów w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Aqua Zdrój" są już m.in. Arkadiusz Zakharyan – Kacper Łaszczyk, Bartłomiej Przybyła – Kacper Machnik, Dominik Palak – Mateusz Ptasiński i Beniamin Zarzeczny – Denis Mądry.
 
Dwie walki w 1/16 finału odbyły się też w wadze 71 kg. W jednej z nich Łukasz Niemczyk, medalista wielu imprez rangi MP, wygrał z Jarosławem Gałązką 5:0. W poprzednim czempionacie Łukasz Niemczyk doszedł do ćwierćfinału, ale potem pokazał się z dobrej strony na gali „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów" w Lublinie.
 
Wieczorem w Wałbrzychu przeprowadzone zostanie losowanie Mistrzostw Polski Seniorek. 
 
Wyniki znajdziesz tutaj
 

 

red

foto: P.Mistrzak

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno