Płacą zaszczepionym
-  Wszyscy obywatele, którzy zaszczepili się przeciwko Covid-19, otrzymają po tysiąc hrywien - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W poniedziałek na Ukrainie odnotowano 442 ofiary śmiertelne. W Niemczech będą prawdopodobnie obowiązkowe certyfikaty szczepień w miejscu pracy i powrót do home office. 
 
Jak informuje Agencja Reutera, Ukraina to kraj o najmniejszym wyszczepieniu przeciwko Covid-19 w Europie. W poniedziałek na Ukrainie zmarły 442 osoby zakażone koronawirusem (w poniedziałek tylko w Rosji zmarło więcej osób z powodu Covid-19).

Od początku pandemii na Ukrainie zachorowało ponad 3 mln osób, zmarło 77 tys. W poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał w oświadczeniu wideo, że wszyscy obywatele, którzy zaszczepili się przeciwko Covid-19, otrzymają po tysiąc hrywien  - to równowartość około 150 złotych.


W Niemczech w związku z nowymi, licznymi przypadkami infekcji Covid-19, federalny minister pracy Hubertus Heil (SPD) rozważa powrót obowiązku pracy w domowym biurze – informuje portal WDR, powołując się na informacje z kręgów rządowych. Projekt zakłada, że w przypadku pracy biurowej pracodawca musi umożliwić pracownikom wykonywanie czynności służbowych we własnych domach, o ile nie stoją temu na przeszkodzie „przeszkody operacyjne”. Z kolei pracownicy „muszą zaakceptować tę ofertę, o ile nie ma przeciwwskazań”.
 

W Hiszpanii liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 5 mln. - poinformowało ministerstwo zdrowia w Madrycie, wskazując na szybko rosnącą liczbę nowych zakażeń.
Resort zdrowia podał, że w poniedziałek liczba infekcji przypadających na 100 tys. mieszkańców Hiszpanii wzrosła z poziomu 71 do 82.
 
Służby medyczne odnotowały, że zwiększa się też liczba zgonów. Wskazały, że o ile podczas minionego tygodnia łącznie zmarło wskutek koronawirusa 85 osób, to już w poniedziałek, czyli podczas zaledwie jednego dnia, potwierdzono 43 nowe zgony.
 
Z poniedziałkowego komunikatu ministerstwa zdrowia Hiszpanii wynika, że w kraju tym zmarło już na Covid-19 łącznie 87,7 tys. osób.
 
adm
foto: pixabay
źródło: PAP, Agensja Reuters
redakcja@walbrzych24.com


 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno