Menu

MZUK rozwozi pojemniki do selekcji odpadów

Jeszcze około 1500 pojemników na śmieci zostało do rozwiezienia na terenie Wałbrzycha. Na Podzamczu i Piaskowej Górze MZUK rozstawia pojemniki w tzw. gniazdach - na segregowane odpady. 

MZUK rozwozi pojemniki do selekcji odpadów

Na wałbrzyskich osiedlach Podzamcze i Piaskowa Góra trwa rozwożenia tzw. dzwonów, pojemników do segregacji odpadów. Na miejscu wywiezionych przez Albę pojemników, pojawiają się nowe pojemniki Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. Dzwony rozwożone będą dziś i w środę. 

MZUK rozwozi też mniejsze pojemniki na odpady - do rozwiezienia pozostało jeszcze około 1500 sztuk. Wszystkie trafią do mieszkańców do końca listopada. 

Dostarczono już pojemniki do wszystkich jednostek miejskich - szkół, przedszkoli i obiektów sportowych.

Pod numerem telefonu 537 301 431 mieszkańcy mogą zgłaszać brak pojemników czy jakiekolwiek nieprawidłowości. MZUK uruchomił grupę interwencyjną, która reaguje na zgłoszenia wałbrzyszan. 

Gdzie wyrzucać popiół ? 

Zmieniły sie zasady wyrzucania popiołu z pieców. Popiół wyrzucamy do pojemników na odpady niesegregowane, zmieszane - informuje MZUK. 



adm
foto:
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

bolesław (17 listopada 2021 11:01)
Może dziennikarze sprawdziliby sytuację dotyczącą odbioru odpadów. Harmonogramy odbiorów nie są przestrzegane. Brak pojemników i worków. Cała zmiana spowodowała chaos. Jeżeli cała akcja zmiany podmiotu odbierającego odpady została nienależycie przygotowana to po co ją wprowadzono w tym terminie.
Mieszkaniec (16 listopada 2021 19:51)
Na Piaskowej Górze brak pojemników do selektywnej zbiórki. Opakowania odbierane są niezgodnie z harmonogramem a miało być tak idealnie a teraz zamiast segregacji wszystko to śmieci zmieszane. Niezgodnie z pięknym sloganem Zielone miasto!
Roman Śmieciarz Kłamliwy (16 listopada 2021 19:22)
Jaja jak berety, i kolejne kłamstwa szpitalnego klauna.Mamy 16 listopada a pojemników brak.Gory śmieci już istnieją tam gdzie te dzwony powinny być.Tych wypełnionych po dekiel też nie wywożą.Ale Szełemenko zadowolony.
swdd (16 listopada 2021 19:16)
Cytuję użytkownika: Zzzz
Na białym kamieniu na ulicy bukietowa 3 brak pojemników na odpady zmieszane
czekaj i składaj w lodówce odpady
Odek (16 listopada 2021 18:08)
Jakie dzwony, to pojemniki na odpady selektywne
Heniutek (16 listopada 2021 17:43)
Jutro firma będzie woziła pojemniki samochodem pogrzebowym ot filozofia
analityk medyczny (16 listopada 2021 12:32)
zamiast pojemników, po jednym punkcie skupu szkła, plastiku, makulatury, PET, w dzielnicy, problem śmieci zniknie w ciągu miesiąca
v7 (16 listopada 2021 12:20)
Spokojnie, to kolejny etap Zielonego Ładu, będzie coraz drożej, a śmieci będą fruwać w powietrzu. Nad wszystkim czuwa gospodarz domu...
Ryszard (16 listopada 2021 12:19)
Może by tak marny MZUK opróżnił wreszcie kipiące pojemniki i wywiózł nieczystości z rejonu Osiedla Górniczego.
Fido (16 listopada 2021 12:04)
Senatorską gdzie pojemnik na odpady zmieszane bo dalej go nie ma
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Solidny mur wokół cmentarza (VIDEO)

Podziel się zniczem

Nie wszyscy segregują śmieci i koszty rosną

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij