Chciał zabić księdza z Dziećmorowic. Pobił go.

Wyważył drzwi plebani i pobił księdza. Wykrzykiwał, że go zabije. Kompletnie pijany 35-latek jest już w rękach policji, grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Do zdarzenia doszło w  niedzielę w   parafii pw. św. Jana Apostoła Ewangelisty w Dziećmorowicach . Mężczyzna wyważył drzwi wejściowe do budynku plebani, wbiegł na piętro i zaatakował księdza.  Groził, że go zabije.

 
- Nie chciałem dać się sprowokować, więc próbowałem z nim spokojnie rozmawiać. Mężczyzna jednak zaatakował mnie i bił przedmiotami, które miał pod ręką. Próbowałem się bronić, ale też nie chciałem zrobić mu krzywdy. Kiedy uciekał, pojechał za nim jeden z mieszkańców i pomógł policji w ujęciu sprawcy. Dziś zostaną mu postawione zarzuty - relacjonuje w rozmowie z katolickim portalem gosc.pl zaatakowany proboszcz, ksiądz Jarosław Zabłocki.

Ksiądz doznał niegroźnych dla życia obrażeń ciała, ale zniszczone zostały również jego okulary. Straty w mieniu wstępnie oszacowane zostały na kwotę 1800 złotych.
 
Policjanci zatrzymali 35-letniego przestępcę. Mężczyzna był pijany, miał ponad 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

- Podczas zatrzymania przez mundurowych podejrzany wciąż był agresywny. Potwierdziło się, że był kompletnie pijany, miał ponad 1,90 promila alkoholu w organizmie. - mówi podkomisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 
 
35-letni mężczyzna odpowie za groźby karalne, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, zniszczenie mienia i naruszenie miru domowego. Grozi mu do 5 lat więzienia. 35-latek trafił na dwa miesiące do aresztu.


 
red/adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno