Menu

Sprzedała ponad 2 tony nielegalnego tytoniu

Handlowała nielegalnym tytoniem i papierosami. Wprowadziła do obrotu ponad 2 tony towaru bez znaków akcyzy, straty oszacowano na blisko dwa miliony złotych. 


 

Sprzedała ponad 2 tony nielegalnego tytoniu
55-letnia wałbrzyszanka wpadła w ręce mundurowych w swoim mieszkaniu przy ul. Pocztowej. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania znaleźli papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. 

- Policjanci udowodnili podejrzanej wprowadzanie do obrotu od stycznia 2018 roku 2 350 kg pociętego tytoniu - informuje podkomisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na  milion 960 tysięcy złotych.
 
 
- Podejrzana 55-latka odpowie za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy oraz wieloletni handel nimi, za co grozi jej kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. - mówi podkomisarz Marcin Świeży.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Krzysztof (19 listopada 2021 6:14)
Cytuję użytkownika: MArek
Jak można będąc "redaktorem"w jednym artykule zrobić tyle błędów.?.55 letnia abrzyszanka ,strarty ogromne,mówi MArcin Świeży!
Chazarowie nie za bardzo potrafią posługiwać się językiem Polskim
Filip (19 listopada 2021 3:49)
Cytuję użytkownika: Angela
Znaleźli u niej 3 kilo a napisali 2 tony masakra oszuści
Skąd wiesz, że niby tylko 3 kilo znaleźli? Co Ty gadasz?
Angela (18 listopada 2021 20:29)
Znaleźli u niej 3 kilo a napisali 2 tony masakra oszuści
radny (18 listopada 2021 19:46)
ludzie wszyscy wiedza kto rzadzi tytoniem w walbrzychu kto ma hamera itd ale nasi policjanty nic nie wiedza hahahaha
Starszy księgowy (18 listopada 2021 16:01)
Szkoda kobiety! Nie wszyscy utrzymują się u Szełemejowskiego korytka!
Starszy księgowy (18 listopada 2021 16:00)
Szkoda kobiety :-( Nie wszyscy są u Szełemejowskiego korytka!
Marek (18 listopada 2021 13:20)
Ciekawe na jakiej podstawie tak szczegółowo wyliczyli ile sprzedała tytoniu postaremu wypił piwo skrzynka do zapłaty paranoja
Anna (18 listopada 2021 9:53)
Spieszyli się z artykułem i zjedli parę literek lub słownik zawiódł hehe. Liczy się że artykuł jest reszta nieważna.
MArek (18 listopada 2021 8:54)
Jak można będąc "redaktorem"w jednym artykule zrobić tyle błędów.?.55 letnia abrzyszanka ,strarty ogromne,mówi MArcin Świeży!

Dodaj komentarz

akcyza  |   nielegalny tytoń  |   112  |   policja  |  

Ukradł samochód,bo... chciał w nim zamieszkać

Kolejni pijani kierowcy w rękach policji. Czy to już plaga ?

Uratowali desperatowi życie. Chciał skoczyć z okna, miał 3 promile.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij