Kiedy MZUK odbiera śmieci ?

- 

Kiedy są odbierane śmieci? Czy harmonogram się zmienił? - to najczęściej zadawane pytania z jakimi mieszkańcy Wałbrzycha dzwonią do Biura Obsługi Klientów wałbrzyskiego Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.  


Pracownicy MZUK odbierają po kilkadziesiąt telefonów dziennie z pytaniami od mieszkańców. 

Pytania dotyczą głównie harmonogramu odbioru odpadów.- Odbieramy odpady w te same dni w jakie były odbierane poprzednio. Są jednak zmiany w godzinach. Nasze śmieciarki odbierają odpady na dwie zmiany, od 6 rano do 22,  a nie jak do tej pory na jedną zmianę i stąd wynikają korekty, ale dotyczą one tylko godzin odbioru. Odpady odbierane są w te same dni jak do tej pory.  - tłumaczy kierownik Zakładu Odbioru i Transportu Odpadów Komunalnych w Wałbrzychu, Grzegorz Wróblewski.Zdarza się często, że mieszkańcy wystawiają pojemniki na odpady na przykład w środę rano, a po godzinie 14-tej, po powrocie z pracy chowają je na posesję i dzwonią do Biura Obsługi mówiąc, że nie zostały opróżnione.-  Prosimy ich nie chować na posesje, my je opróżnimy w ten sam dzień, w niektórych przypadkach w innych godzinach - mówi Grzegorz Wróblewski.  Harmonogramy odbioru odpadów dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych zbieranych z nieruchomości zamieszkanych - pobierzHarmonogram odbioru odpadów komunalnych zbieranych selektywnie z tzw. gniazd - pobierz

.

Przypominamy, że pod numerem telefonu 537 301 431 mieszkańcy mogą zgłaszać w BOK wszelkie uwagi dotyczące odbioru odpadów. MZUK uruchomił specjalną grupę interwencyjną, która reaguje na zgłoszenia wałbrzyszan. 
MZUK przejął po Albie odbiór śmieci w mieście 2 listopada.  Odpady odbierane są nie tylko od mieszkańców ale także ze wszystkich jednostek gminnych, szkół, przedszkoli i cmentarzy. Kupiono 8 śmieciarek (w tym dwie małe zasilane gazem, które odbierają odpady z osiedli domków jednorodzinnych, gdzie uliczki są wąskie). MZUK sukcesywnie wymienia także pojemniki na śmieci - w sumie to ponad 20 tysięcy sztuk.  W środę i dziś na Podzamczu i Piaskowej Górze ustawiane są pojemniki do segregacji odpadów - tzw. gniazda.  To ogromne wyzwanie logistyczne. - Dziękujemy mieszkańcom za wszystkie sygnały. Do końca miesiąca wszystkie pojemniki na odpady będą już wymienione - to prawie 20 tysięcy sztuk, które musieliśmy rozwieść w całym mieście. - dodaje Grzegorz Wróblewski.  adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno