Menu


Kiedy MZUK odbiera śmieci ?

- 

Kiedy są odbierane śmieci? Czy harmonogram się zmienił? - to najczęściej zadawane pytania z jakimi mieszkańcy Wałbrzycha dzwonią do Biura Obsługi Klientów wałbrzyskiego Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.  


Pracownicy MZUK odbierają po kilkadziesiąt telefonów dziennie z pytaniami od mieszkańców. 


Kiedy MZUK odbiera śmieci ?

Pytania dotyczą głównie harmonogramu odbioru odpadów.- Odbieramy odpady w te same dni w jakie były odbierane poprzednio. Są jednak zmiany w godzinach. Nasze śmieciarki odbierają odpady na dwie zmiany, od 6 rano do 22,  a nie jak do tej pory na jedną zmianę i stąd wynikają korekty, ale dotyczą one tylko godzin odbioru. Odpady odbierane są w te same dni jak do tej pory.  - tłumaczy kierownik Zakładu Odbioru i Transportu Odpadów Komunalnych w Wałbrzychu, Grzegorz Wróblewski.Zdarza się często, że mieszkańcy wystawiają pojemniki na odpady na przykład w środę rano, a po godzinie 14-tej, po powrocie z pracy chowają je na posesję i dzwonią do Biura Obsługi mówiąc, że nie zostały opróżnione.-  Prosimy ich nie chować na posesje, my je opróżnimy w ten sam dzień, w niektórych przypadkach w innych godzinach - mówi Grzegorz Wróblewski.  Harmonogramy odbioru odpadów dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych zbieranych z nieruchomości zamieszkanych - pobierzHarmonogram odbioru odpadów komunalnych zbieranych selektywnie z tzw. gniazd - pobierz

.

Przypominamy, że pod numerem telefonu 537 301 431 mieszkańcy mogą zgłaszać w BOK wszelkie uwagi dotyczące odbioru odpadów. MZUK uruchomił specjalną grupę interwencyjną, która reaguje na zgłoszenia wałbrzyszan. 
MZUK przejął po Albie odbiór śmieci w mieście 2 listopada.  Odpady odbierane są nie tylko od mieszkańców ale także ze wszystkich jednostek gminnych, szkół, przedszkoli i cmentarzy. Kupiono 8 śmieciarek (w tym dwie małe zasilane gazem, które odbierają odpady z osiedli domków jednorodzinnych, gdzie uliczki są wąskie). MZUK sukcesywnie wymienia także pojemniki na śmieci - w sumie to ponad 20 tysięcy sztuk.  W środę i dziś na Podzamczu i Piaskowej Górze ustawiane są pojemniki do segregacji odpadów - tzw. gniazda.  To ogromne wyzwanie logistyczne. - Dziękujemy mieszkańcom za wszystkie sygnały. Do końca miesiąca wszystkie pojemniki na odpady będą już wymienione - to prawie 20 tysięcy sztuk, które musieliśmy rozwieść w całym mieście. - dodaje Grzegorz Wróblewski.  adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

My z tatą wiemy że ekologia to lipa (21 listopada 2021 20:48)
Palić węglem w kopciuchach nie mieć skrupułów tak jak ratusz nie ma skrupułów i nie dostarcza kontenerów do segregegacji odpadów.Jest teraz na fajansie kiła mogiła syf malaria korniki.
Unia Europejska jest dumna z tak światłch ludzi. (21 listopada 2021 20:43)
Kontenerów kolorowych do segregacji odpadów zgodnie z unijnymi wartościami i normami PO prostu nima i nie będzie bo Valkbrzik wystąpił z Unii i teraz są białoruskie standardy odbioru śmieci bez segregacji.
Bluszczowy Romek z Valbzikha (21 listopada 2021 13:00)
Cytuję użytkownika: cysorz
Kiedy MZUK odbiera śmieci ? MZUK odbiera śmieci kiedy chce.
Pytanie powinno być takie: CZY mzuk odbiera śmieci???
Marzena (19 listopada 2021 15:57)
Gó....no prawda że tak samo na ul.dabrowskiego plastik odbierany był w środy a teraz jest we wtorek dodam że nadal nie ma śmietników do segregacji na ul.komuny paryskiej np.na butelki typu pet i już mnie szlag trafia bo cały worek mi stoi w mieszkaniu a mialo być tak pięknie z tego co Roman Sz. Mówił
cysorz (19 listopada 2021 9:22)
Kiedy MZUK odbiera śmieci ? MZUK odbiera śmieci kiedy chce.
Sobięcin (19 listopada 2021 8:50)
U mnie na Sobięcinie śmieci odbierane są na bieżąco.
Mieszkanka (19 listopada 2021 7:50)
Nkt telefonu nie odbiera. Nazwa ulicy zniknęła z wykazu odbioru śmieci zmieszanych i gniazd. Mam rozumieć, że śmieci nie będą odbierane?
Mojrzesz (19 listopada 2021 3:13)
To jest dramat
Ktoś (18 listopada 2021 20:32)
Dziś u mnie śmietniki opróżniali niesegregowane i opakowaniowe w jedną śmieciarkę poszły taka to rewolucja w wydaniu cara...A kibli na szkło jak nie ma tak nie będzie... Ot taki zielony ład..
Shelemy z Valbzikha (18 listopada 2021 20:22)
Bezzębny klaun wałbrzyski ściska ręce w MOPS,a śmieci żyją własnym życiem.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

MZUK  |   śmieci  |   odbiór odpadów  |  

Podwyżka cen wywozu śmieci w Świdnicy. W Wałbrzychu bez podwyżek

Solidny mur wokół cmentarza (VIDEO)

Podziel się zniczem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij