Menu

Dzień Pracownika Socjalnego w MOPS

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, jak co roku obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego. Były kwiaty, podziękowania i zaprezentowano nowy film. 
 
Dzień Pracownika Socjalnego w MOPS
- Pracowników socjalnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej jest około 70, ale MOPS to nie tylko pracownicy socjalni. Są też asystenci rodzin, koordynatorzy, cała obsługa administracyjna, osoby wydające decyzje. Jest to dzień pracowników służb społecznych. Nie tylko dzień pracownika socjalnego. Zawsze chcemy czcić tych pracowników, którzy wyróżniają się swoją pracą. - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Magdalena Stefańska
 
Jakie wyzwania stoją przed pracownikami MOPS?
 
- Jeżeli chodzi o wyzwania, jakie mamy przed sobą – pandemia pokazała, że jest ich coraz więcej. Reagujemy na nie bardzo dobrze. Musimy pamiętać też, że nie jesteśmy sami. Współpraca z instytucjami miejskimi, radnymi, jest bardzo istotna. - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Magdalena Stefańska
 
Jakie cechy trzeba mieć, by zostać wyróżnionym?
 
- Wszyscy pracownicy socjalni i pracownicy MOPS to ludzie empatyczni. To ludzie z ogromną wiedzą. Pracownicy wyróżnieni, to ci bez których ta praca byłaby niemożliwa. To ludzie z ogromną otwartością, wrażliwością. To ludzie potrafiący reagować we wszystkich trudnych sytuacjach. To też ludzie, którzy bardzo często sami podejmują inicjatywę i skutecznie pomagają wałbrzyszanom. - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Magdalena Stefańska
 
 
Zdecydowana większość pracowników to kobiety.
 
- To prawda. To bardzo „sfeminizowany” zawód. Mamy kilku panów, którzy są od wielu lat pracownikami socjalnymi i bardzo dobrze wypełniają tę rolę.  - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Magdalena Stefańska
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

milosz (22 listopada 2021 17:06)
Lol.a gdzie stara kulawa lampucera?
krótka piłka (19 listopada 2021 19:01)
Prostytutki,cichodajki i złodzieje.
ha ha ha (19 listopada 2021 18:46)
To dobrze, że ilość tego bydła zmniejszyli z 200 darmozjadów na 70.Zawsze to coś.A tak a propos czy księgowa oddała te 120 tysięcy ukradzione jeszcze w 2016 roku czy może rozeszło się po kościach? Patologia instytucji a najbardziej śmieszy: fragment wypowiedzi cytuję:" to ludzie z ogromną wiedzą"
przybysz (19 listopada 2021 17:42)
Co oni mają na gębach?
romusiowy romuś z małej litery (19 listopada 2021 16:52)
O , znowu nieogolony prezydencik o mordzie debila
Stom (19 listopada 2021 13:21)
Naczelny włazo... w 1 rzędzie tradycyjnie.
Jarek. K (18 listopada 2021 20:24)
A po części oficjalnej balanga alkoholowa jak co roku.. Swego czasu ktoś umieścił w necie filmik z takiej imprezki... A następnego dnia 70% mopsu na l4 a pozostala część jakaś Oslabiona blada mało komunikatywna. Obludna patologia tej instytucji rodzinom dzieci zabierają na odwyk każdego petenta wysyłają a sami chleją i jest ok... Patologia instytucji.. I to wszystko za nasze pieniądze..
Diler (18 listopada 2021 20:20)
Co to za maskarada?
Roman 500 000 (18 listopada 2021 20:16)
Najwazniejszy był film.Zaszczyt jak cholera, jak ci dłon podaje Pierwszy Naciagacz Wałbrzycha.
SZABROWNIKOWI SZPITALA (18 listopada 2021 18:24)
REKI BYM NIE PODAL. KTO NISZCZY WABRZYSKI SZPITAL, TEN CO GO OKRADA Z LEKOW?? TEN CO GO OKRADA W CZASIE URLOPU W HOLANDII, TEN CO PISZE DONOSY DO GAZETY WYBORCZEJ, MAJACEJ KISZCZAKA ZA CZLOWIEKA HONORU??? CZY TEN, KTORY Z TA PATOLOGIA CHCE SKONCZYC???

Dodaj komentarz

dzien  |   pracownika  |   socjalnego  |   mops  |   stefanska  |   osrodek  |   pomocy  |   walbrzych  |  

''Gadająca'' opaska ratuje życie

Tu będzie nowa noclegownia

Katarzyna Kasia i Marcin Rusinek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij