Menu

Seniorzy piszą listy do Mikołaja. Zostań Mikołajem

Ciepłe kapcie, słodycze albo słoik miodu do herbatki. Podopieczni  Domu Seniora proszą Mikołaja o proste rzeczy. Możecie się w niego zamienić na jeden dzień i sprawić im radość. 

Seniorzy piszą listy do Mikołaja. Zostań Mikołajem

Akcja organizowana jest po raz trzeci. Listy seniorów umieszczane są na specjalnej stronie tutaj . Możecie wybrać jeden z nich i spełnić marzenia jego autora. Seniorzy nie mają wielkich wymagań, a sprawienie im prezentu na pewno ich ucieszy. 

Paczki można przekazywać do sekretariatu Domu Seniora - Osiedle Górnicze 19A 
W razie pytań czy wątpliwości - można ustalić przekazanie paczki pod numerem telefonu 74 844 68 65   lub. 503. 631. 749.  (w godz. 8:00 - 15:00)


Akcja prowadzona jest do 15 grudnia. 

 

- Listów było 69. Tylu mamy mieszkańców Domu Seniora Rusinowa i w Dziennych Domach na Podzamczu i Podgórzu. Mieszkańcy od początku września podpytywali, czy będzie jakaś akcja w tym roku. Powiedziałam im, że należałoby napisać list. Zebrali się i napisali. Stąd nasza prośba do mieszkańców, aby uczestniczyli w naszej wspólnej pracy i pomocy dla seniorów. - mówi organizatorka Dorota Zarzycka. 

 

O co proszą seniorzy?

 
- Seniorzy najczęściej proszą o rzeczy, które nie do końca są dla nich dostępne – kosmetyki, kamizelki wełniane, spodnie dresowe. Z tego co wiem, to w każdym liście jest prośba o słodycze. Czasami o kawę. Są to rzeczy codziennego użytku. - mówi Dorota Zarzycka. 
 
Prezenty na pewno zostaną uroczyście wręczone. Okoliczności zależą od sytuacji pandemicznej. 
 
 
- Chcielibyśmy oczywiście w zależności od sytuacji, jaka zapanuje, zorganizować oficjalne wręczenie. 3 lata temu organizowaliśmy bardzo piękne rozdanie prezentów z Mikołajem i gośćmi. Nie wiemy, co nam przyniesie ten rok. Na pewno będzie to oficjalnie rozdane przy choince Postaramy się, by było świątecznie, miło i sympatycznie.  - mówi Dorota Zarzycka. 
 
Zobacz listy napisane przez seniorów. 
 

Komentarze

Izabela (1 grudnia 2021 16:55)
Witam, poszukuję mojej sąsiadki p. Mirosławy która mieszkała na ul Pocztowej, ja musiałam wyjechać i nie mam kontaktu, a wiem ze jest w Domu Seniora lub w Domu Starców,
Asia (24 listopada 2021 21:27)
Kochani mniej jadu, często te osoby są samotne,czasem rodzina się odwraca, trochę empatii,ci ludzie nie mają jakiś wymagań z kosmosu cieszą ich małe skromne rzeczy, nie którzy z nas nie potrafi cieszyć się z małych rzeczy, a ci ludzie będą szczęśliwi, nikogo nie namawiam, bo sama nie wiem gdzie będęn na starość, dlatego pomoce bo listy naprawdę chwytają za serce. Nie jestem z Wałbrzycha trochę mieszkam dalej ale będę w stanie dostarczyć paczke do placówki.
Marek (21 listopada 2021 20:03)
Cytuję użytkownika: Dorota
W sprawie paczek proszę kontaktować się pod nr. 74 8446865. Możliwość odbioru osobistego jak najbardziej.????
Aty kim jestes co do odbioru paczek inni lecą na wnuczka a ty na seniora ? W jaki. Imieniu
Dorota (21 listopada 2021 19:46)
W sprawie paczek proszę kontaktować się pod nr. 74 8446865. Możliwość odbioru osobistego jak najbardziej.????
Dorota (21 listopada 2021 19:46)
W sprawie paczek proszę kontaktować się pod nr. 74 8446865. Możliwość odbioru osobistego jak najbardziej.????
Jozek (21 listopada 2021 12:58)
Dostaną w grudniu 14 od rządu po 800 zł to niech sobie kupią a nie żebrzą źle im innym jest gorzej
Pan Szczesliwy (21 listopada 2021 10:32)
Kochany Mikolaju, ja dla siebie nic nie chce, poprosze tylko zeby zdechl Kaczynski i Niedzielski. Z gory dziekuje. twoj Pan Szczesliwy
Aldona (19 listopada 2021 18:36)
Chciałabym przygotować 1-3 paczki. Nie wiem, dla których seniorów ktoś już zrobił, a kto został bez prezentu. Proszę o podpowiedź. Gdyby udało mi się zgromadzić kilka paczek, to czy ktoś mógłby je ode mnie odebrać?
zdzichu_zdziw (19 listopada 2021 17:44)
A nie proszą o dawkę przypominającą?
Ktoś (19 listopada 2021 0:02)
Gdzie i do kiedy można przekazać zrobione paczki ?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

mikolaj  |   seniorzy  |   listy  |   prezenty  |   podarki  |   pomoc  |   zyczenia  |   marzenia  |  

Najnowsze osiągnięcia chirurgii okulistycznej

Spotkanie Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich (FOTO)

Tłumaczyli seniorom jak nie dać się oszukać

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij