Seniorzy piszą listy do Mikołaja. Zostań Mikołajem

Ciepłe kapcie, słodycze albo słoik miodu do herbatki. Podopieczni  Domu Seniora proszą Mikołaja o proste rzeczy. Możecie się w niego zamienić na jeden dzień i sprawić im radość. 

Akcja organizowana jest po raz trzeci. Listy seniorów umieszczane są na specjalnej stronie tutaj . Możecie wybrać jeden z nich i spełnić marzenia jego autora. Seniorzy nie mają wielkich wymagań, a sprawienie im prezentu na pewno ich ucieszy. 

Paczki można przekazywać do sekretariatu Domu Seniora - Osiedle Górnicze 19A 
W razie pytań czy wątpliwości - można ustalić przekazanie paczki pod numerem telefonu 74 844 68 65   lub. 503. 631. 749.  (w godz. 8:00 - 15:00)


Akcja prowadzona jest do 15 grudnia. 

 

- Listów było 69. Tylu mamy mieszkańców Domu Seniora Rusinowa i w Dziennych Domach na Podzamczu i Podgórzu. Mieszkańcy od początku września podpytywali, czy będzie jakaś akcja w tym roku. Powiedziałam im, że należałoby napisać list. Zebrali się i napisali. Stąd nasza prośba do mieszkańców, aby uczestniczyli w naszej wspólnej pracy i pomocy dla seniorów. - mówi organizatorka Dorota Zarzycka. 

 

O co proszą seniorzy?

 
- Seniorzy najczęściej proszą o rzeczy, które nie do końca są dla nich dostępne – kosmetyki, kamizelki wełniane, spodnie dresowe. Z tego co wiem, to w każdym liście jest prośba o słodycze. Czasami o kawę. Są to rzeczy codziennego użytku. - mówi Dorota Zarzycka. 
 
Prezenty na pewno zostaną uroczyście wręczone. Okoliczności zależą od sytuacji pandemicznej. 
 
- Chcielibyśmy oczywiście w zależności od sytuacji, jaka zapanuje, zorganizować oficjalne wręczenie. 3 lata temu organizowaliśmy bardzo piękne rozdanie prezentów z Mikołajem i gośćmi. Nie wiemy, co nam przyniesie ten rok. Na pewno będzie to oficjalnie rozdane przy choince Postaramy się, by było świątecznie, miło i sympatycznie.  - mówi Dorota Zarzycka. 
 
Zobacz listy napisane przez seniorów. 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno