Nie musisz - nie idź do lekarza, skorzystaj z teleporady. Apel lekarzy

Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia apelują do pacjentów, aby ograniczyli bezpośrednie wizyty w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej. Proszą o korzystanie z teleporad, a gdy konieczna jest wizyta bezpośrednia – o przychodzenie punktualnie na wyznaczony czas.

Autorzy apelu wyjaśnili, że pacjentom zalecany jest wyłącznie kontakt telefoniczny – udzielanie teleporad, udostępnianie e-recept, zabezpieczanie w e-ZLA.
 
"Bezpośrednia wizyta w poradni POZ dopuszczalna jest tylko w medycznie uzasadnionych sytuacjach i również po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z lekarzem: wyznaczeniu terminu oraz konkretnej godziny" – podkreślili.
 
- Z przerażeniem obserwujemy drastyczny wzrost nowych zakażeń, zgonów z powodu COVID-19, a jednocześnie nie do końca odpowiedzialne zachowania naszych pacjentów. Przy rozpędzającej się czwartej fali koronawirusa niedopuszczalne jest przesiadywanie w zatłoczonych poczekalniach, które z racji ilości pacjentów stają się siedliskiem drobnoustrojów. Jesteśmy przekonani, że właśnie w takich sytuacjach pacjenci się nawzajem zarażają – zaznaczyła prezeska Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka.
 
Autorzy komunikatu zaapelowali także o szczepienie się i o przyjmowanie trzeciej, przypominającej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.
 
Przypomnieli, że pacjentów nadal obowiązują środki ochrony osobistej (maski, rękawiczki) oraz stosowanie się do zaleceń higienicznych (dezynfekcja rąk). (PAP)
 
autor: Iwona Żurek (Polska Agencja Prasowa)
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno