Przedłużony areszt dla matki Hani i jej konkubenta oskarżonych o zabójstwo 3-latki

Świdnicki sąd przedłużył  areszt Lucynie K i Łukaszowi B.  oskarżonym o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem trzyletniej Hani z Kłodzka. Na ławie oskarżonych zasiądą trzy osoby - matka, dziecka, jej konkubent i kurator sądowa.  

Dziecko zmało w lutym br. w szpitalu. Matka Hani, Lucyna K. wezwała karetkę,bo  jak twierdziła, dziecko zemdlało i próbowała ją ocucić polewając zimną wodą pod prysznicem.  

Jak ustaliła prokuratura, przyczyną śmierci 3-letniej Hani były obrażenia wewnętrzne (pęknięcie śledziony) do którego miało dość po tym, jak konkubent kobiety kopnął dziecko w brzuch.  Z ustaleń śledczych wynika, że Lucyna K. i jej konkubent Łukasz B. znęcali się fizycznie i psychicznie nad dzieckiem. Hania była bita, zamykanama w ciemnym pokoju i  polewana zimna wodą, między innymi za to, że zmoczyła łóżko. 

Prokuratura postawiła matce dziecka i jej konkubentowi zarzut zabójstwa i znęcania się nad dzieckim ze szczególnym okrucieństwem. Na ławie oskarżonych zasiądzie też kurator sądowa. Prokuratura postwaiła jej zarzuty niedopełnienie obowiązków przez brak kontroli środowiska rodzinnego Lucyny K., braku współpracy z właściwymi instytucjami, takimi jak szkoła i przedszkole, do których uczęszczały dzieci Lucyny K., braku weryfikacji uzyskiwanych informacji o stosowaniu przemocy wobec małoletniej Hani, a także podawanie nieprawdy w sporządzanej dokumentacji z dozoru - poinformował prokurator.


Matce dziecka i jej konkubentowi grozi nawet dożywocie, kurator sądowej do 5 lat więzienia 

 
Łukaszowi B. i Lucynie K. grozi od 12 do 25 lat więzienia lub dożywocie. Kurator sądowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
Swidnicki sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu dla Lucyny K i Łukasza B do 19 lutego 2022 roku. 
 

adm
foto:
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno