Świdnica ubiera się na święta
W  Świdnicy rozpoczął się montaż świątecznych dekoracji. Oświetlenie rozbłyśnie w pierwszych dniach grudnia. Zainstalowanych zostanie ponad 150 ozdób. 


 
Wzorem lat ubiegłych umieszczone zostaną one w różnych częściach miasta, m.in. przy ulicach: Bolesława Chrobrego, Henryka Pobożnego, Wałbrzyskiej, 1 Maja, Emilii Plater, Westerplatte czy też na rondzie przy ul. Śląskiej. Bożonarodzeniowe zawieszki pojawią się na ulicy Grodzkiej, Kotlarskiej, Długiej, Kazimierza Pułaskiego, Franciszkańskiej i Łukowej. 
 
Udekorowane zostaną fontanny na skwerze przy ul. Wałowej i na Placu św. Małgorzaty. Decyzją konserwatora zabytków, fontanny świetlne w rynku nie mogą zostać zamontowane, dlatego też pojawią się one w innych lokalizacjach miasta. Rozbłysną w Ogrodzie Różanym, na skwerze Lecha Kaczyńskiego, przy al. Niepodległości oraz na Pl. św. Małgorzaty. Przy ul. Łukowej stanie anioł, przy którym chętnie fotografują się świdniczanie.  


 
Bożonarodzeniowe choinki rozstawione zostaną w rynku, na Placu Jana Pawła II i na Placu Wolności, lampkami udekorowane będą również choinki rosnące na Placu Grunwaldzkim  oraz przy ul. Jagiellońskiej. 
 
Świąteczne dekoracje pojawiają się już w witrynach sklepowych, a niedługo także na balkonach i przed domami. Tradycyjnie te najpiękniejsze zostaną nagrodzone w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom oraz balkon.  

 
opr. adm
foto: D. Gębala
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno