Casting do filmu wojennego

W Wałbrzychu odbywa się casting do filmu. Zdjęcia będą realizowane na Zamku Książ. Potrzebna jest ogromna liczba statystów. 

Casting odbywa się w Hotelu Maria. Przegląd statystów potrwa od 10:00 do godziny 18:00 w niedzielę 21 listopada. 

 

- To jest produkcja polsko brytyjska znanego reżysera Jonathana Glazera. Poszukujemy statystów. Rozpiętość jest duża od 16-tego do 80-tego roku życia. Będziemy grali na Zamku Książ przez dwa dni. Będziemy potrzebować ogromne tłumy ludzi, którzy wcielą się w postaci żołnierzy, oficerów, ludności cywilnej, która przyjechała na bal. Poszukujemy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. - mówi organizator  castingu. 
 
Casting budzi ogromne zainteresowanie. Jak jest przeprowadzany?
 
- Od rana mieliśmy prawie 150 osób, a jesteśmy tutaj dopiero kilka godzin. Pierwszą rzeczą, jaką każdy musi wykonać jest wypełnienie naszej karty castingowej. Trzeba podać imię, nazwisko, wiek, wagę, numer telefonu, obwód klatki i bioder. Dzięki temu możemy pomóc osobom z garderoby i charakteryzacji. Jest to film kostiumowy, historyczny, więc takie dane są bardzo istotne. Każdej osobie przydzielamy numer i robimy kilka zdjęć. Każde z nich później trafia do naszej bazy i paczkę wysyłamy reżyserowi.  - mówi organizator  castingu.
 
W castingu biorą udział zarówno amatorzy, jak i osoby bardziej doświadczone. 
 
- Są osoby, które są na planie pierwszy raz i nie miały do czynienia z filmem. Są osoby, które statystowały w innych produkcjach. Są też osoby bardziej doświadczone i miały doświadczenie chociażby z epizodami.  - mówi organizator  castingu.
 
- Jesteśmy z Jedliny-Zdroju. Uczestniczymy w czymś takim pierwszy raz. Dowiedziałyśmy się o castingu z facebooka. Jesteśmy uczestniczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mamy różne zajęcia i jesteśmy otwarte na nowe doświadczenia. - mówi Krystyna i Barbara. 

 

 

 

 

red

foto: WTV

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno