Od dziś droższe parkingi w Wałbrzychu
4 złote za godzinę w I strefie i 2 złote w II -  od dziś za parkingi w Wałbrzychu płacimy więcej.  

 

O złotówkę wiecej za godzinę parkowania płacimy w I Strefie Płatnego Parkowania w Wałbrzychu (4 zł/godz.). Obejmuje ona ulice: Barlickiego, Jana Brzechwy, Bolesława Chrobrego, Dmowskiego, Drohobycką, Garbarską, Główną, Konopnickiej, Kopernika, Kossaka, Kościelną, Kościuszki, Limanowskiego, Matejki, Mickiewicza, Młynarską,  Moniuszki, Pankiewicza, Przemysłową, Słowackiego, Straży Pożarnej, Wyzwolenia, 1 Maja.

W II strefie za godzinę parkowania płacimy 2 złote. Obejmuje ona ulice: Broniewskiego, Stefana Batorego, Czerwonego Krzyża, Andrzeja Wajdy, Lotników, Lubelska, Mała, Nowy Świat, Plac Teatralny,  Pługa, Sokołowskiego, Spokojna,  Szmidta, Traugutta,  Zajączka, Wrocławska.

Wzrosły też ceny abonamentu dla mieszkańców. Do tej pory, za roczny abonament, mieszkańcy płacili 50 zł, teraz to 100 zł. za pierwszy samochód i 250 zł za drugie auto. 

Abonament na okaziciela (z określeniem numeru rejestracyjnego pojazdu): 
w I strefie - 330,00 zł za miesiąc lub  800,00 zł za kwartał. 
w II strefie - 200,00 zł za miesiąc lub 500,00 zł za kwartał.
w II strefie na ul. Sokołowskiego  - 60,00 zł za miesiąc i 130,00 zł za kwartał.

Parkingi nadal płatne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00, weekendy będą bezpłatne.  W ramach opłaconego czasu kierowca może zmienić miejsce postoju w granicach tej strefy płatnego parkowania, w której ma wykupiony bilet.

Za parkingi nie będą płacą właściciele aut elektrycznych,  samochody służb komunalnych podczas wykonywania prac, oznakowane pojazdy hospicjów i niepełnosprawni (z ważną kartą osoby niepełnosprawnej).  
 
Kary za brak biletu parkingowego lub abonamentowego: 
50,00 zł w przypadku, gdy opłata zostanie uiszczona go 7 dni
250,00 zł w przypadku, gdy opłata zostanie uiszczona po upływie 7 dni
 

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno