W Świdnicy rusza Akcja Zima
Nie bądźmy obojętni, gdy marzną ludzie. Pomóżmy im w miarę naszych możliwości. Przekazanie informacji pracownikom służb społecznych pozwoli na zorganizowanie pomocy, która może zapobiec tragedii.
 
Informacje o osobach bezdomnych, przebywających w ogródkach działkowych, zniszczonych budynkach bez ogrzewania, na klatkach schodowych, mieszkańcy Świdnicy mogą przekazywać, również anonimowo, całą dobę do Straży Miejskiej pod numerem alarmowy 986. Prosimy o reagowanie także wtedy, gdy osoby te są pod wpływem alkoholu.
 
Można kontaktować  się z policją  za pomocą  aplikacji - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępniona jest kategoria: „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Policjanci proszą, aby wykorzystywać możliwości jakie daje nam KMZB i dodawać opisy, bo to ułatwi szybsze dotarcie policjantów i innych służb  do osób potrzebujących.
 
Informacje można przekazywać też w godzinach 8.00 – 15.00 do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, tel. 74 640-28-88, 74 640-28-89.
 
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  przystępuje po raz kolejny do realizacji  projektu  ”Przetrwać zimę”.  Rozpoczął się on od akcji informacyjnej w formie ulotek i plakatów. Ulotki zawierają informacje o miejscach uzyskania wsparcia dla osób bezdomnych. Prowadzone są również regularne patrole miejsc niezamieszkałych (pustostanów, piwnic, działek, terenów zielonych, parków, nabrzeży rzeki) przez pracowników socjalnych, strażników miejskich i policjantów. 
 
Działania pracowników socjalnych skoncentrowane są przede wszystkim na motywowaniu do skorzystania z placówek noclegowych, zapewnianiu gorącego posiłku i ciepłej odzieży oraz obuwia, pomoc w zapewnieniu niezbędnych leków. Zespół ds. Osób Bezdomnych przy ul. Westerplatte 47  prowadzi  punkt wydawania gorących napojów dla osób bezdomnych (od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy, tj. 7.30- 15.30).   
 


opr. adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno