Menu

Wręczono Stypendia Prezydenta Miasta Wałbrzycha (FOTO+VIDEO)

Gmina Wałbrzych docenia swoich najzdolniejszych uczniów i studentów. Stypendia od prezydenta miasta otrzymało prawie 80 osób. Łącznie gmina Wałbrzych przeznaczyła na ten cel 266 tysięcy złotych.

Wręczono Stypendia Prezydenta Miasta Wałbrzycha (FOTO+VIDEO)
 
Wręczając tegoroczne stypendia za wyniki w nauce, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej przypomniał, że miniony rok szkolny był bardzo trudny, co odczuli zarówno uczniowie, ich bliscy, jak i nauczyciele. Formuła nauki zdalnej nie sprzyjała osiąganiu wybitnych rezultatów, dlatego słowa uznania należą się tym, którzy na stypendia zasłużyli.
 
- Minione kilkanaście miesięcy to wytężony czas wysiłku, nie tylko poznawczego ale emocjonalnego. Mamy czas pandemii i wielu wyzwań, więc by osiągnąć wysokie wyniki w nauce, trzeba się wykazać ogromną determinacją - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Stypendia otrzymało 58 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także 20 studentów Państwowej Uczelni Angelusa Silesiusa.
 
 
- Mam nadzieję, że "zdalność", której pokosztowaliśmy, będziemy mogli dalej wykorzystywać w naszej pracy dydaktycznej ale myślę, że czasy trudne mijają i będziemy mogli też spotykać się w murach, które bez młodzieży, bez studentów nie mają znaczenia i sensu - podsumował rektor PUAS prof. Robert Wiszniowski.
 
Uczniowie szkół podstawowych otrzymali stypendium w wysokości 200 zł wypłacane co miesiąc przez 10 miesięcy. Uczniowie szkół ponadpodstawowych 300 zł na takich samych zasadach. Studenci w zależności od uzyskanej średniej otrzymali 450 zł lub 550 zł wypłacane co miesiąc od 1 października tego roku do 30 czerwca 2022 roku.
 
Łącznie na stypendia dla uczniów gmina przeznaczyła 170 tys zł, a dla studentów 96 tys. zł. Listę nagrodzonych znajdziecie poniżej:
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9

Komentarze

Urzędnik Miejski (23 listopada 2021 18:00)
Cytuję użytkownika: Mira
Dziwne że z II LO mogło dostać tyle osób stypendia a z innych nie chociaż tez mieli średnie bardzo wysokie i osiągnięcia
Kobieto ciesz się, że trzy osoby z I LO otrzymało stypendia, bo mógł nikt nie dostać. Jak zauważył Stypendysta wręczał je Pan Prezydent, który wie lepiej kogo nagrodzić a kogo nie. Brawo Panie Prezydencie!!!
Mira (23 listopada 2021 11:09)
Dziwne że z II LO mogło dostać tyle osób stypendia a z innych nie chociaż tez mieli średnie bardzo wysokie i osiągnięcia
Stypendysta (22 listopada 2021 22:16)
Stypendia od Mieszkańców Wałbrzycha wręczył prezydent miasta Wałbrzycha...

Dodaj komentarz

stypendia  |   uczniowie  |   studenci  |   roman szełemej  |   robert wiszniowski  |   puas  |  

Pieniądze dla regionu wałbrzyskiego: KE zatwierdziła 5 planów...

Dni Otwarte na Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Spektakl licealistów z okazji Święta Niepodległości (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij