Wręczono Stypendia Prezydenta Miasta Wałbrzycha (FOTO+VIDEO)

Gmina Wałbrzych docenia swoich najzdolniejszych uczniów i studentów. Stypendia od prezydenta miasta otrzymało prawie 80 osób. Łącznie gmina Wałbrzych przeznaczyła na ten cel 266 tysięcy złotych.

Wyświetl galerię 1/9
 
Wręczając tegoroczne stypendia za wyniki w nauce, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej przypomniał, że miniony rok szkolny był bardzo trudny, co odczuli zarówno uczniowie, ich bliscy, jak i nauczyciele. Formuła nauki zdalnej nie sprzyjała osiąganiu wybitnych rezultatów, dlatego słowa uznania należą się tym, którzy na stypendia zasłużyli.
 
- Minione kilkanaście miesięcy to wytężony czas wysiłku, nie tylko poznawczego ale emocjonalnego. Mamy czas pandemii i wielu wyzwań, więc by osiągnąć wysokie wyniki w nauce, trzeba się wykazać ogromną determinacją - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Stypendia otrzymało 58 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także 20 studentów Państwowej Uczelni Angelusa Silesiusa.
 
- Mam nadzieję, że "zdalność", której pokosztowaliśmy, będziemy mogli dalej wykorzystywać w naszej pracy dydaktycznej ale myślę, że czasy trudne mijają i będziemy mogli też spotykać się w murach, które bez młodzieży, bez studentów nie mają znaczenia i sensu - podsumował rektor PUAS prof. Robert Wiszniowski.
 
Uczniowie szkół podstawowych otrzymali stypendium w wysokości 200 zł wypłacane co miesiąc przez 10 miesięcy. Uczniowie szkół ponadpodstawowych 300 zł na takich samych zasadach. Studenci w zależności od uzyskanej średniej otrzymali 450 zł lub 550 zł wypłacane co miesiąc od 1 października tego roku do 30 czerwca 2022 roku.
 
Łącznie na stypendia dla uczniów gmina przeznaczyła 170 tys zł, a dla studentów 96 tys. zł. Listę nagrodzonych znajdziecie poniżej:
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno