Menu

Nowy taryfikator mandatów - będzie drogo

Noga z gazu i bardziej zwracajmy uwagę na przepisy  - od 1 stycznia mandaty będą dużo droższe. Maksymalny mandat jaki wypisze policjant może wynieść nawet 5 tys. zł. Sąd zmoże orzec karę nawet do 30 tys. zł.

Nowy taryfikator mandatów - będzie drogo

To ma być prawdziwy bat na kierowców. Jak donosi portal motofakty.pl, za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h po nowym roku zapłacimy  800 zł mandatu (pierwotny pomysł to 1,5 tys. zł. ale został odrzucony). Dziś za przekroczenie prędkości o 31 – 40 km/h kierowcy musieli zapłacić 200 – 300 zł. 

Spowodowanie kolizji to mandat nie niższy niż 1500 zł, gdy kolizję spowodujemy pod wpływem alkoholu kwota mandatu wzrośnie do minimum 2500 zł. Recydywa to kara od 3-5 tys. zł. 

Jeżeli pożyczymy komuś auto i nie będziemy chcieli ujawnić tej osoby (gdy przekroczy ona np.  prędkość) musimy się liczyć z karą na poziomie 8 tys. zł. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych - 1 500 zł.  Wyprzedzanie na zakazie – 1000 zł, 

 
 
 
Wzrośnie maksymalna kara, którą może nałożyć na sprawcę sąd z 5 tys. zł do 30 tys. zł, policjant będzie mógł na miejscu ukarać sprawcę maksymalnym mandatem do 5 tys. zł, a w przypadku zbiegu wykroczeń koszt mandatu zwiększy się do 6 tys. zł. - informuje portal montofakty.pl. 

Wyższa będzie też maksymalna liczba punktów karnych - po nowym roku będzie to 15 punktów za najcięższe wykroczenia. 

Ubezpieczenie OC będzie wyższe dla piratów drogowych - będzie uzależnione od liczby posiadanych punktów karnych.

Będzie drogo,  choć przy galopujących cenach paliw raczej będziemy jeździć wolniej - przez zwykłą oszczędność.

opr. adm
foto: Policja
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

wkurzony (25 listopada 2021 10:01)
Cytuję użytkownika: PanLach
By ludziom żyło się lepiej w Polin.
Wszystko dlatego, że rządzący tym krajem mają dupy wożone przez SOP, więc ich nic nie obchodzi. Dodatkowo jeden z nich, taki dość niski nigdy nie zdał na prawko.
PanLach (24 listopada 2021 23:20)
By ludziom żyło się lepiej w Polin.
Atglon (24 listopada 2021 12:26)
Prawda jest taka, że dotknie to tylko tych najuboższych
Koniec Kariery!! Tusk Pirat Drogowy!! (24 listopada 2021 12:12)
MIAL FUKSA. ZALAPAL SIE. SWOJ CHLOP WEDLUG WSI24
PL (24 listopada 2021 11:16)
No wreszcie !!!!

Dodaj komentarz

policja  |   mandaty  |   112  |   przepisy ruchu drogowego  |  

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Tam gdzie ukradł, tam został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij