Menu

Budowa obwodnicy zakończona w ponad 90%

Choć na wielu odcinkach Obwodnicy Europejki prace są prawie zakończone, to jednak nie uda się sfinalizować całej inwestycji w tym roku. Aktualnym celem drogowców jest doprowadzenie przynajmniej do częściowej przejezdności ul. Wysockiego w Śródmieściu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Budowa obwodnicy zakończona w ponad 90%
Pierwotny termin zakończenia budowy w sierpniu tego roku z wielu różnych powodów był już przesuwany. Aktualny stan zaawansowania prac całej inwestycji można określić na poziomie ok 92,6%. Tak zwany odcinek szczawieński ukończono już w 97%, kolejny do węzła Żeromskiego jest na najwyższym poziomie zaawansowania 98.5%. Fragment od węzła Żeromskiego do węzła Reja w 96%. Największe problemy sprawia nadal odcinek od węzła Reja do ul. Sikorskiego, który ukończono w 79% (stan na 24.11 według informacji na stronie obwodnicawalbrzycha.pl).
 
- Przechodząc ul. Wysockiego widać, jak głęboko pracownicy Budimexu i podwykonawcy muszą schodzić, właściwie pod koryto Pełcznicy, na głębokość nawet 6 metrów. Trzeba tam zbudować sarkofag wokół cieku wód Pełcznicy i Sobięcinki. To bardzo kłopotliwa sytuacja, której nie było w projekcie. Prace są wykonywane w bardzo trudnych warunkach - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Wiele problemów komunikacyjnych spowodowanych jest przez częściowe zamknięcie skrzyżowania ul. Wysockiego, Sikorskiego i Kolejowej. Obecnie wykonawca pracuje w pocie czoła, by jak najszybciej przywrócić ruch w osi ul. Wysockiego.
 
- Podtrzymuję, że chcemy do świąt uzyskać przejezdność ulicy Wysockiego tak, żeby autobusy mogły jeździć. Nawet jeśli miałoby to być tylko na części jezdni, bo postęp będzie zależał od temperatury - twierdzi Roman Szełemej.
 
 
O sporych postępach prac na niektórych odcinkach świadczy fakt, że czasem kierowcy wjeżdżają na obwodnicę i próbują skracać sobie drogę przez plac budowy, co jest oczywiście zabronione.
 
 
- Apeluję o powstrzymanie się od tego. Niektórzy kierowcy potrafią w godzinach wieczornych wjechać na estakadę na ul. Kolejowej i przejechać na Podzamcze, bo droga właściwie jest skończona. To nielegalne i niebezpieczne, bo mimo wszystko nadal jest to plac budowy - przestrzega prezydent.
 
 
W najbliższy weekend zaplanowane jest położenie warstwy bitumicznej na ulicy Konopnickiej i fragmentach ulic Kolejowej, Sikorskiego i Wysockiego.
 
- Natomiast prace przy ul. Reja związane są z Lisią Sztolnią. Mamy już wszystkie opracowania i zgromadzone materiały. Na ul. Chrobrego też zaczynają się kolejne prace, które będą polegać na zmianie wysokości jezdni, by nie kolidowała właśnie z Lisią Sztolnią - dodaje Szełemej.
 
Obecnie prezydent nie deklaruje, kiedy budowa zostanie w pełni zakończona. Przed nami trudny okres zimowy i wiele zależeć będzie od warunków atmosferycznych.
 
plr
foto: obwodnicawalbrzycha.pl
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

DB (25 listopada 2021 18:27)
Dobrze wiedział że nie zdążą przecież nawet w sobotę nie pracowali.Wazniesze przyznawanie sobie wyższego wynagrodzenia.Dwa lata wszystko rozwalone i na c nie robili.
Tym (25 listopada 2021 16:30)
Cytuję użytkownika: Kim
A miało być tak pięknie otwarcie w czerwcu 2021 przesunięto na grudzień a teraz się okazuje że pewnie będzie to czerwiec 2022. Opady śniegu zapowiadają będzie to kolejna wymówka do wydłużenia czasu inwestycji.
Ze też nie wiedzieli,że istnieje taki geniusz intelektu,jak ty;gdyby ciebie zatrudnili,to wszystko byłoby gotowe z dwuletnim wyprzedzeniem;no jaka szkoda.A swoją drogą; to ile ci płacą,za ujadanie?Nic?a toś kiep.
STI (25 listopada 2021 15:02)
Cytuję użytkownika: Jacek
W wielu miejscach w Wałbrzychu na przystankach NIE MA ŁAWEK I WIAT a przed wiaduktem na Podzamczu postawili bariery, żeby zasłonić garaże i nasyp. Walbrzskiej paranoi ciąg dalszy. Naprawdę nie można inaczej tych pieniędzy spożytkować?
Można tylko NIK nie pozwala...
Jacek (25 listopada 2021 10:54)
W wielu miejscach w Wałbrzychu na przystankach NIE MA ŁAWEK I WIAT a przed wiaduktem na Podzamczu postawili bariery, żeby zasłonić garaże i nasyp. Walbrzskiej paranoi ciąg dalszy. Naprawdę nie można inaczej tych pieniędzy spożytkować?
Kim (25 listopada 2021 10:53)
A miało być tak pięknie otwarcie w czerwcu 2021 przesunięto na grudzień a teraz się okazuje że pewnie będzie to czerwiec 2022. Opady śniegu zapowiadają będzie to kolejna wymówka do wydłużenia czasu inwestycji.
m (25 listopada 2021 10:48)
Skończą przed wyborami, o to przecież zawsze chodzi!
Lala (25 listopada 2021 5:07)
Cytuję użytkownika: Fliper
Ta bezdennie głupia nazwa nigdy się nie przyjmie. Prof. Miodek dostał łupieżu pod pachami jak usłyszał EUROPEJKA.
Nazwa jest tragiczna a jeszcze wałbrzyskie media ją tak nazywają. Nazwa drogi jak by łączyła przynajmniej dwa kraje.
☆☆☆☆☆ ☆☆☆ (24 listopada 2021 22:23)
Wina szczoty Kaczynskiego!
Drogowi pajace z ratusza (24 listopada 2021 22:07)
Cytuję użytkownika: Fliper
Ta bezdennie głupia nazwa nigdy się nie przyjmie. Prof. Miodek dostał łupieżu pod pachami jak usłyszał EUROPEJKA.
A ratuszowi idioci nie wiedzieli o Pełcznicy i Szczawniku,skoro Niemcy już w XVIIIw kombinowali co z tymi potokami zrobić???
Halina (24 listopada 2021 21:47)
A jak tam postępy przy centrum przesiadkowym?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

obwodnica  |   budowa  |   postępy  |   wysockiego  |  

Ostatnie prace na obwodnicy

Rusza budowa małej obwodnicy Świebodzic. Koszt to 11 mln zł.

Strzały na Placu Grunwaldzkim. Chciał zaatakować policjantów, a ci...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij